PlayStation’ın geliştirici ortaklarından Deviation Games işten çıkarmalarla sarsıldı

PlayStation destekli stüdyo Deviation Games işten çıkarmalarla gündemde. Kaynaklar, yaklaşık 90 çalışanın etkilendiğini bildiriyor.

Deviation Games’in Yazılım mühendisi Kyle Perras, yakın zamanda stüdyonun zor bir duruma girdiğini ve işten çıkarma yapmak zorunda kaldığını belirtmişti.

VGC‘nin raporuna göre şirketin eski çalışanlarından birkaçı, başta LinkedIn olmak üzere sosyal medya platformlarından ayrılıklarını duyurmaya başladı.

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında, Deviation’ın kurucu ortaklarından biri olan kreatif ekibin başındaki Jason Blundell stüdyodan ayrılmıştı.

Deviation Games, PlayStation

Deviation, PlayStation iş birliğiyle Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanacak orijinal bir IP üzerinde çalışıyordu. Söz konusu projenin PS5’e özel bir nişancı oyunu olduğu biliniyordu.

Son raporlar, henüz duyurulmayan oyunun hikaye odaklı tek oyunculu modun yanı sıra kooperatif bileşenlere sahip olacağına işaret ediyordu.

Eski Treyarch geliştiricileri tarafından 2020 yılında kurulan stüdyo, görünüşe göre zor zamanlar geçiriyor. Projenin işten çıkarma dalgasından hangi ölçüde etkilendiği henüz bilinmiyor.

En az iki yıldır geliştirilmekte olan PS5 oyununun akıbetine dair daha fazlasını öğrendiğimizde sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Bu arada PlayStation, Concrete Genie geliştiricisi PixelOpus‘u kapatma kararı aldı. Stüdyonun yaklaşık 10 yıl süren macerası sona erdi.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.