Activision Blizzard, Diablo 4 ve Overwatch 2’nin ertelendiğini duyurdu

Activision Blizzard, oyuncuların heyecanla beklediği Diablo 4 ve Overwatch 2‘nin ertelendiğini duyurdu. Şirket, son çeyreğe ait gelir raporunda, her iki oyunun da başlangıçta öngörülenden daha sonraki bir tarihte piyasaya sürüleceğini belirtti.

Şirket, Diablo 4 ve Overwatch 2’yi erteleme kararının gelecek yıl beklenen finansal yükselişi de geciktireceği belirtti. Yine de kararının arkasında durarak bunun çalışanlar, oyuncular ve serilerin uzun vadeli başarısı için doğru bir hamle olduğunu öne sürdü.

Diablo 4 ve Overwatch 2 için çıkış tarihi açıklanmadı

Overwatch 2

Blizzard’ın yeni oyunları için yeni çıkış tarihleri açıklanmadı ancak Activision Blizzard’ın gelecek yıl bu oyunlardan finansal bir destek alamayacağı göz önüne alındığında, 2023’e kadar gecikebilirler. Hatta, bir sonraki malı yılın başlayacağı Nisan 2023‘e kadar gelmeme ihtimalleri de var.

Erteleme kararına yönelik açıklamada, “Bunlar sektördeki en çok beklenen oyunlardan ikisi ve ekiplerimiz son çeyreklerde tamamlama yolunda büyük adımlar attı. Ancak lansmandan sonra oyunları desteklemeleri için ekiplere prodüksiyonu tamamlamaları ve yaratıcı kaynaklarını büyütmeye devam etmeleri için biraz daha zaman vermenin, bu sürümlerin gelecekte toplulukları memnun edeceğine ve uzun yıllar oynamalarını sağlayacağına inanıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Son olarak Activision Blizzard, yatırımcı sunumunun bir diğer bölümünde, Overwatch League‘in Nisan 2022’de başlaması planlanan gelecek sezondan itibaren Overwatch 2’nin erken sürümüne geçiş yapacağını belirtti.

Blizzard, daha önce devam oyununun geliştirme sürecinin iyi ilerlediğini ve ekibin önemli bir dönüm noktasına ulaştığını açıklamıştı. Öte yandan Diablo 4, yönetmen Luis Barriga’nın devam eden taciz ve ayrımcılık soruşturmaları sırasında gönderilmesinin ardından yoluna yeni yönetmen Joe Shely ile yola devam ediyor.

Diablo 4 ve Overwatch 2’nin yeni çıkış tarihleri açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.