Marvel’s Avengers geliştiricileri, XP takviyelerini mağazadan kaldırdı

Geliştirici Crystal Dynamics ve yayıncı Square Enix, Marvel’s Avengers oyun içi mağazasında Hero Catalyst ve Fragment Extractor satışını durdurmaya karar verdi. Yani oyuncular artık gerçek parayla ücretli XP takviyesi alamayacak.

Geliştirici, Marvel’s Avengers piyasaya sürülmeden önce premium içeriklerin yalnızca kozmetik olacağını vadetmişti. Ancak oyuncuların ücretli XP takviyelerine tepki göstermesinin ardından geri adım attılar. İki öğe, oyundan tamamen kaldırılmayacak ve oynayarak kazanılabilecek.

Marvel’s Avengers Twitter hesabından yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi:

“Mağazada ücretli öğelerin eklenmesiyle ilgili endişelerinize daha erken yanıt veremediğimiz için özür dileriz. Bunları gelişen güç tabanı için bir seçenek olarak sunduk ve doğrudan güç sunmadıkları için onları pay-to-win olarak görmedik.

Geri bildiriminizi değerlendirdikten sonra, gün sonuna kadar Hero’s Catalysts ve Fragment Extractor‘ı satıştan kaldırmaya karar verdik. Kazanılabilir ödüller olmaya devam edecekler ve zaten sahip olunanlar hâlâ kullanılabilir durumda olacak.

Ekip olarak bunun bize olan güveninizi yeniden inşa etmenin ilk adımı olabileceğini umuyoruz. Mümkün olan en iyi oyunu yapma hedefimiz devam ediyor. Marvel’s Avengers topluluğunun bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz.”

Marvel’s Avengers oyuncuları artık gönül rahatlığıyla yeni etkinlikleri ve PlayStation’a özel Spider-Man içeriğini bekleyebilir. Crystal Dynamics, Spider-Man’in yıl sonuna kadar geleceğini açıklamıştı. Sevilen süper kahraman, kendi hikayesi ve ara sahneleriyle oyuna dahil olacak. DLC’nin çıkış tarihi netleştiğinde sizlere bildireceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.