Diablo 4, Xbox Game Pass’e gelen ilk Activision Blizzard oyunu olacak

Xbox Game Pass hizmetine gelecek ilk Activision Blizzard oyunu belli oldu. Sevilen aksiyon RPG oyunu Diablo 4 yakında hizmete dahil edilecek.

Microsoft, Activision Blizzard’ın 69 milyar dolarlık satın alma anlaşmasını Ekim 2023’te tamamladı. Ardından oyunların Game Pass’e 2024’ten önce gelmeyeceğini belirterek sessizliğe büründü.

Şirket, Bethesda’nın ana şirketi Zenimax’i aldıktan iki gün sonra bir düzine oyunu hizmete eklemişti. Ancak Activision anlaşmasına yönelik tonla soruşturmanın ardından bu kez işleri ağırdan aldı.

Diablo 4, Diablo IV

Diablo 4, Xbox Game Pass’e ne zaman gelecek?

Diablo 4, 28 Mart’ta Microsoft’un abonelik hizmetine girecek. Xbox başkanı Sarah Bond, katıldığı bir podcast’te bizzat duyuruyu yaptı.

Bond, “Activision Blizzard King ile gerçekleştirdiğimiz birleşmeyle birlikte, 28 Mart’ta Diablo 4’ten başlayarak Activision Blizzard oyunlarının Game Pass’e geleceğini duyurmaktan büyük heyecan duyuyorum.” dedi.

Başkan, böylece 34 milyon Game Pass üyesinin fantastik bir maceraya atılabileceğini belirterek hizmetin mevcut abone sayısı da ortaya çıkarmış oldu.

Xbox Game Pass, Microsoft

Podcast’te hizmetin sadece Xbox konsollarına (ve PC’ye) özel kalacağı da vurguladı. Yani Game Pass’i PlayStation platformunda uzun bir süre daha göremeyeceğiz.

Diablo 4, Haziran 2023’te piyasaya sürüldü ve çıktıktan sonraki ilk iki ayda 12 milyon oyuncuya ulaştı. Bu hamleyle birlikte oyuncu sayısı hızla artmaya devam edecektir.

Bu arada Xbox, birinci parti oyunlarından dördünü PlayStation ve Nintendo konsollarına taşıyacak. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.