Xbox, PlayStation’a 4 oyun getirecek: Starfield ve Indiana Jones umutları suya düştü

Xbox, birinci parti oyunlarından dördünün PlayStation ve Nintendo platformlarına geleceğini doğruladı. Ancak Starfield veya Indiana Jones aralarında olmayacak.

Xbox CEO’su Phil Spencer, dört oyunun çoklu platform olacağını onaylasa da adlarını açıklamadı. Geliştiriciler yakında resmi duyuruyu yapacak ve anlaşılan, yönetici sürprizi bozmak istemiyor.

Yine de Spencer, söz konusu oyunların en az bir yıl önce çıktığını belirterek ipucu verdi. Yani Starfield ve Indiana Jones the Great Circle aralarında olmayacak.

Sea of Thieves, PlayStation

Xbox hangi oyunları taşımayı planlıyor?

The Verge‘e göre Microsoft’a yakın kaynaklar, Sea of ​​Thieves ve Grounded’ın dört oyunun arasında yer aldığını söyledi. İkisinin de çok oyunculu ve topluluk odaklı olduğu düşünüldüğünde mantıklı olabilir.

Yayın bir önceki raporunda diğer iki oyunun Hi-Fi Rush ve Pentiment olduğunu iddia etmişti. Hatta Hi-Fi Rush dosyalarında bunu onaylayan bir ipucu da ortaya çıkmıştı.

Ayrıca Sea of Thieves geliştiricisi Rare, Sevgililer Gününde yaptığı bir paylaşımla, açık dünya korsanlık oyununun PlayStation ve Nintendo konsollarına yelken açtığına işaret etmişti.

Hi-Fi Rush, Xbox

Spencer, bu planların Xbox’a zarar vermeyeceğini ve diğer platformlardan yararlanarak işlerini büyütebileceklerini düşünüyor. Ayrıca şimdilik belirlenen dört oyunun ötesine geçmeyeceklerini belirtti.

Son olarak Xbox Oyun İçeriği ve Stüdyoları başkanı Matt Booty, Game Pass’in yalnızca konsolda Xbox’a özel kalacağını doğruladı. İlk günden yeni birinci taraf oyunları oynamak isteyenler, bunu yalnızca Xbox ve PC’de yapabilecek.

Xbox’ın çoklu platform yapacağı 4 gizemli oyun resmi olarak duyurulduğunda sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.