Bir sonraki Xbox konsolu, şimdiye kadarki en büyük teknik sıçrama olacak

Xbox Series X ve Series S, Microsoft’un son konsolu olmayacak. Şirket bir sonraki konsolu hakkında iddialı açıklamalarda bulundu.

Xbox’ın geleceğiyle ilgili bir podcast sırasında konuşan başkan Sarah Bond, gelecek nesil Xbox donanımından bahsetti. Bir sonraki konsolun bir donanım neslinde şimdiye kadar görülen en büyük teknik sıçrama olacağını iddia etti.

Başkan, donanımın hâlâ Xbox geliştirme sürecinin temel bir parçası olduğunu, Xbox Game Studios ekiplerinin bir sonraki donanımın özelliklerini tanımlamaya yardımcı olabileceğini ve oyunlarını bu donanım etrafında geliştirebileceklerini ekledi.

Xbox Series X, Microsoft

Xbox önemli donanım duyurularına hazırlanıyor

Bond, yıl sonuna doğru donanım tarafında heyecan verici duyurular olacağını belirtti ve konsolun gelecek nesline yönelik şunları söyledi:

“Donanım alanında bu tatil döneminde paylaşacağımız bazı heyecan verici şeyler ortaya çıkacak ve aynı zamanda gelecek nesil yol haritasına da yatırım yapıyoruz.

Bizim asıl odaklandığımız şey, bir donanım neslinde şimdiye kadar görebileceğiniz en büyük teknik atılımı sunmak. Bu da konsolu oyuncular, yaratıcılar ve oluşturdukları vizyonlar için daha iyi hale getiriyor.”

Xbox Game Pass

Game Pass sadece konsol ve PC’ye özel kalacak

Xbox’ın resmi blogundan paylaşılan bir makale, konsolların oyuncular için amiral gemisi deneyimi sağlamaya devam edeceğini ortaya koydu.

Ayrıca Game Pass’in yalnızca Xbox ve PC platformlarında olmaya devam edeceğini öne sürdü. Böylece hizmetin PlayStation ve Nintendo gibi platformlara geleceğine dair beklentiler suya düştü.

Yine de çoklu platform yaklaşımına sıcak bakan konsol devi, dört oyununu PlayStation ve Nintendo platformlarına getireceğini onayladı. Ancak söz konusu oyunların isimleri henüz açıklanmadı.

Söylentilere göre bu gizemli oyunlar, Sea of Thieves, Hi-Fi Rush, Pentiment ve Grounded olabilir. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.