Disney ve Capcom, Marvel vs. Capcom 2’yi geri getirebilir

Eleştirmenlerce beğenilen dövüş oyunu Marvel vs. Capcom 2 geri dönebilir. Disney ve Capcom, önde gelen dövüş oyunu topluluğu üyesi Maximilian Dood’un yeterli topluluk desteğini toplamak amacıyla #FREEMVC2 kampanyasını başlatmasının ardından oyunu geri getirme olasılığını tartışmaya başladı.

Marvel vs. Capcom 2, son yıllarda piyasaya sürülen en iyi dövüş oyunlarından biriydi ve EVO gibi rekabetçi dövüş oyunu turnuvalarında önde gelen oyunlar arasında yer alıyordu. Ancak yaklaşık 7 yıl önce dijital mağazalardan kaldırıldı. EVO, yasal sorunlar nedeniyle oyuna turnuvalarda da yer veremedi.

Marvel vs. Capcom 2 hayranları baskıyı sürdürüyor

Hayranlar, sevilen dövüş oyununun geri dönmesi için iki şirkete oyunu yeniden yayınlamaları için çağrıda bulunuyor. Maximilian Dood da Twitter üzerinden Capcom, Marvel ve Digital Eclipse’e (geçmişte Disney ve Capcom klasiklerinden bazılarını yenilemiş olan bir stüdyo) seslenerek Marvel vs. Capcom 2’nin geri dönmesini istedi. Digital Eclipse başkanı Mike Mika’ya göre, yapılan çağrı Disney ve Capcom’un bile dikkatini çekti.

Mika, GamerHubTV ile yaptığı bir röportajda, Disney ve Capcom’un olasılıklar hakkında iletişim içinde olduğunu ve görüşmelere Digital Eclipse‘in de dahil olduğunu öne sürdü. Bununla birlikte, projenin yüksek lisans maliyetlerinin nedeniyle önemli yasal gereksinimleri olacağını belirterek hayranların beklentilerini yumuşattı. Mika, bu maliyetlerin çoğu zaman oyunun bütçesinden daha fazla olmasa da, olabileceğini belirtiyor.

Mika, aslında oyunu yeniden yayınlama konseptine sıcak bakıyor. Eğer Digital Eclipse söz konusuysa, Marvel vs. Capcom 2 emin ellerde olacaktır. Stüdyo daha önce Disney Classic Games: Aladdin and The Lion King‘in yanı sıra Samurai Showdown ve SNK 40th Anniversary Collection gibi oyunlar üzerinde çalışmıştı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.