Saints Row, serinin en derin kişiselleştirme özelliklerine sahip olacak

Yeniden başlatılan Saints Row serisinin arkasındaki geliştirici Volition, merakla beklenen ilk oyunun karakterleri istediğimiz şekilde oluşturmamıza olanak tanıyan serideki en kapsamlı karakter oluşturucusunu içereceğini söyledi.

Twitter’da takipçilerinin sorularını yanıtlayan Volition, oynanabilir karakter olan The Boss‘un dört erkek ve dört kadın olmak üzere toplam sekiz farklı ses seçeneğine sahip olacağını da kaydetti. Stüdyo, yeni bir hikaye sunmayı tercih etmesinin ardındaki sebebi de açıkladı.

Volition, Saints Row IV oyunundaki olaylardan sonra eski karakterlerin misyonunu tamamlandığını ve dünya patladıktan sonra hikayenin ilerleyemediğini belirtti. Geliştirici, “Yeni karakterler ve yeni bir dünya yaratmak istedik” diye ekledi. Ayrıca kıyafetler ve araçlar, yeni oyunda da ayrıntılı bir şekilde kişiselleştirilebilecek. Oyunun geçtiği Santo Ileso’nun kendi radyo istasyonları olacak ve oynayanlara kaliteli bir müzik keyfi sunacak.

Saints Row

Saints Row, nesiller arası kooperatif olarak oynanabilecek

Hepsi bu kadar da değil. Saints Row, konsollarda nesiller arası olarak iki oyunculu kooperatif oynanabilecek. Voliton, “Saints Row, arkadaşla her zaman en iyisidir! Tüm oyun boyunca tamamen bağımsız kooperatif oyunu onayladık. Daha da iyisi, nesiller arası çalışacak. Böylece PS4’teki oyuncular, örneğin PS5’teki oyuncularla birlikte oynayabilecek.” dedi.

Yeniden başlatılan serinin ilk oyunu, Amerika’nın güneybatısındaki Santo Ileso adlı kurgusal bir kasabada geçiyor. Yeni oyunda, oynanabilir karakter The Boss‘un yanı sıra Los Panteros’un şoförü ve tamircisi Neenah, The Idols üyesi ve bir DJ olan Kevin ve bir girişimci olarak servet kazanmaya gelen Eli var. The Boss olarak kendi suç imparatorluğumuzu kurarken kim olmak istediğimize karar vereceğiz.

Saints Row, 25 Şubat 2022‘de PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için gelecek. Eğer kaçırdıysanız, karakterleri, oynanış görüntülerini ve oyunun dünyasından göz alıcı manzaraları içeren önceki tanıtım fragmanını buradan izleyebilirsiniz. Ayrıca oyunun duyuru fragmanına ve diğer tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.