Splitgate geliştiricisi, Halo tarzı tek oyunculu hikaye fikrini değerlendiriyor

Splitgate, Halo ve Portal tarzı mekanikleriyle dikkat çeken çok oyunculu bir oyun olarak büyük beğeni topladı. 1047 Games, birinci şahıs nişancı oyunu için tek oyunculu bir deneyimin fikirleri arasında olduğunu ve ekibin Halo tarzı bir hikaye de dahil olmak üzere çeşitli seçenekleri değerlendirdiğini söyledi.

Xbox’a özel Halo, Splitgate’e ilham veren serilerden biri ve geliştiricinin hikaye modu için aynı yönelimi göstermesi şaşırtıcı değil. Ancak 1047 Games, Splitgate oyunun evreninde bir spor gibi olduğu için spor oyunlarında bulunan franchise moduna benzer bir şeyi de düşündüklerini belirtti.

Splitgate, sezonluk içerikler alan bir spor oyununa dönüşebilir

Splitgate

1047 Games tarafından tasarlanan fikirlerden biri, takımlarınızda oynamak üzere katabileceğiniz geniş bir yapay zeka oyuncu listesine işaret ediyor. Her yapay zeka oyuncu, hedefleme, portal hareketi ve farkındalık gibi bir dizi istatistik seviyesine sahip olacak.

Takımınız daha sonra bir spor sezonu boyunca ilerleyecek, diğer yapay zeka takımlara karşı oynayacak ve sonunda şampiyonluk için yarışacak. Tek oyunculu deneyimin yanı sıra takımınızı başka bir oyuncunun takımıyla karşı karşıya getirebileceksiniz. Splitgate bu yönden spor oyunlarına benzer bir deneyime dönüşebilir.

Geliştirici ayrıca bir harita editörü de planlıyor ancak bunun zorlu bir girişim olacağına inanıyor. Yine de harita editörünün Splitgate için değerli bir özellik olacağını düşünüyor. 1047 Games, blog yazısında açıklamasına şöyle devam etti:

“Belirli portaları devre dışı bırakma ve haritaların oynanış şeklini tamamen değiştiren yeni portallar ekleme olasılığını çok isterim. Pantheon ama tüm zemin dev bir portal yüzeyi. Stadyum ancak tamamen yeni ve daha yüksek bir seviye ekleyebilirsiniz. Elbette eklenebilecek olan sadece portallar değil. Duvarlar, köprüler, aksesuarlar, silahlar ve yeniden doğma noktaları ekleyebilirsiniz! Contamination (Bulaşma) oyun modunun özel haritalarla çok daha eğlenceli olacağına bahse girerim! Olasılıkların sayısı böyle bir özellikle heyecan verici.”

Splitgate, küçük bir ekibin eseri olarak başlamasına rağmen aldığı 100 milyon dolarlık yatırımla sağlam bir şekilde ilerliyor. 1047 Games, aldıkları büyük yatırımın ekibi ve şartları geliştirmede önemli bir adım olduğunu belirtmişti.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.