DOOM Eternal, PS5 ve Xbox Series X/S güncellemesini aldı

DOOM Eternal, sonunda PS5 ve Xbox Series X/S için yeni nesil yükseltmeler aldı. Popüler birinci şahıs nişancı oyunu, güncelleme ile birlikte ray tracing (ışın izleme), daha yüksek kare hızları, yükseltilmiş grafikler ve daha fazlasına kavuştu. Bethesda Softworks ayrıca oyundaki değişimi ortaya koyan fragmanlar yayınladı.

Bethesda geçtiğimiz yıl DOOM Eternal’ın yeni nesil bir yükseltme alacağını duyurmuş, ancak günceleme ile ilgili detayları açıklamamıştı. Güncelleme artık yeni nesil konsollara ulaştı ve oyunculara DOOM Eternal’dan kare hızı ve grafik kalitesindeki beklentilerine göre yararlanabilecekleri üç mod sunuldu. Böylece oyuncular 120 FPS ile daha akıcı bir deneyimi, ray tracing modu ile daha iyi grafikleri tercih edebilecekler.

DOOM Eternal, artık 120 FPS veya ray tracing desteği ile oynanabiliyor

DOOM Eternal

DOOM Eternal, PS5 ve Xbox Series X konsollarında artık Performans Modu, Dengeli Mod ve Ray Tracing Modu sunuyor. Oyun, PS5’teki Performans Modunda 1584p çözünürlükte 120 FPS kare hızına ulaşırken, Dengeli Modda 2160p çözünürlükte 60 FPS çalışıyor. Son olarak Ray Tracing Modu ise 1800p çözünürlükte 60 FPS sağlıyor. Güncelleme, PS5’te 68 GB boyutunda sunuldu.

Diğer yandan DOOM Eternal, Xbox Series X’te Performans Modu ile 1800p çözünürlükte ve 120 FPS kare hızında oynanabiliyor. Dengeli Mod, oyunu 2160p çözünürlükte ve 60 FPS kare hızında çalıştırıyor. Son olarak grafik kalitesini öne çıkaran Ray Tracing Modu, 1600p çözünürlükte 60 FPS kare hızı sağlıyor. Xbox’ın en güçlü konsolu, PS5’e göre daha iyi sonuçlar ortaya koyuyor.

Xbox Series S’te ise oyunun sadece iki modu var. Performans Modu, oyunu 1080p çözünürlükte ve 120 FPS kare hızında çalıştırırken; Dengeli Mod, 1440p çözünürlükte 60 FPS elde ediyor. Konsolun donanım tarafındaki mütevazı özellikleri, ray tracing desteğinden taviz verilmesiyle sonuçlandı. Yeni nesil güncellemesinin Xbox konsollarında 57 GB olduğu bildiriliyor.

DOOM Eternal için yayınlanan yeni fragmanlarda, tüm modlarda dinamik çözünürlük ölçeklendirme özelliğinin olduğu ve oyunun Dengeli ve Performans modlarını kullanırken ışın izlemenin kullanılamadığı belirtiliyor. Yeni nesil deneyimini ve sürümlerin özelliklerini aşağıdaki videolarda izleyebilirsiniz.

PlayStation 5 fragmanı

Xbox Series X fragmanı

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.