The Elder Scrolls 6 hala tasarım aşamasında: Creation Engine 2 ile geliştirilecek

The Elder Scrolls 6 ilk olarak üç yıl önce E3 2018 etkinliğinde duyuruldu ancak o zamandan beri hakkında çok az şey duyduk. Bethesda Games Studio yöneticisi Todd Howard, oyunun hâlâ tasarım aşamasında olduğunu doğruladı. Oyun, geliştirme süreci başladığında yeni Creation Engine 2 oyun motoru üzerine kurulacak.

Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen oyun motoru Creation Engine 2, Xbox’a özel olduğu onaylanan Starfield için geliştirildi. Ekibin şu anda ilerlemeye odaklandığı nokta da tam olarak burası. Oyun motoru, hem Starfield hem de The Elder Scrolls 6 inşa edildi ve gelecekteki oyunlar için yeni bir teknoloji üssü olacak. Howard’a göre geliştirme çalışmalarının büyük çoğunluğu şu anda Starfield’da ama herkes her şey üzerinde çalışıyor ve bu yüzden projeler iç içe geçiyor.

The Elder Scrolls 6 için Creation Engine 2’ye bazı eklemeler yapılacak

The Elder Scrolls 6

Howard, The Telegraph‘a verdiği röportajda, “The Elder Scrolls 6’nın hala tasarım aşamasında olduğunu düşünmek güzel… ancak teknolojiyi kontrol ediyoruz: ‘Bu, oyunda yapmak istediğimiz şeyleri halledecek mi?’ Her oyun bazı yeni teknoloji paketlerine sahip olacak. Bu nedenle The Elder Scrolls 6 için Creation Engine 2’ye bu oyunun gerektireceği bazı eklemeler yapılacak.” şeklinde konuştu.

Bethesda başkan yardımcısı Pete Hines, The Elder Scrolls 6’nın çıkış tarihine kadar açıklanmayacağı konusunda ısrar etmesine rağmen, oyun E3 2018’de duyuruldu. Bunun nedeni, yayıncının hala tek oyunculu oyunlara yatırım yaptığını doğrulamaktı. Oyunun piyasaya sürülmesine hâlâ yıllar olduğu açık. Bu yüzden yakın gelecekte oyun hakkında kapsamlı bilgiler gelmesini bekleyemeyiz.

Yine de The Elder Scrolls 6’nın gecikmesi bazı söylentilerin önüne geçemedi. Oyunun yeri çoktan belirlendi ve Hammerfell‘de geçtiğini düşünülüyor. İlk olarak, E3 tanıtım fragmanındaki dağların konumunun, The Elder Scrolls Online’daki Illiac Körfezi kıyısındaki Volenfell ve Sentenial City‘nin harita düzeniyle eşleştiği teorisi vardı. Ayrıca E3 2021’de gösterilen Starfield görüntülerinde uzay gemisinin kontrol paneline kazınmış High Rock, Illiac Bay ve Hammerfell‘in harita taslağının yer aldığı konuşuluyor.

Microsoft, The Elder Scrolls 6’nın Xbox’a özel olup olmayacağını henüz açıklamadı. Howard daha önce oyunun Xbox platformlarıyla sınırlandığını hayal etmenin zor olacağını söylemişti. Ancak oyunu Starfield gibi Xbox’ta tutma kararının verilmesi, Microsoft’un işine gelebilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.