Dragon Age 4 sadece tek oyunculu bir RPG olacak

Dragon Age 4 yaklaşık üç yıl önce duyurulmasına rağmen şimdiye kadar hakkında çok az şey duyduk. BioWare sonunda merakla beklenen oyunun tamamen tek oyunculu bir RPG oyunu olacağını doğruladı.

BioWare, Dragon Age 4’ün geliştirme süreci boyunca birçok değişiklik geçirdi. Daha önce Anthem tarzında daha çevrimiçi odaklı bir oyun olacağı düşünülse de, geçtiğimiz Şubat ayında EA ve BioWare’in yeni Dragon Age’deki tüm çok oyunculu bileşenleri kaldırdığı ve yeniden tamamen tek oyunculu hale getirdiği bildirildi.

Bugün, Dragon Age Günü olarak da bilinen 4 Aralık ve BioWare ekibi, bir sonraki oyunun gerçekten de tek oyuncu odaklı bir deneyim olacağını ve üzerinde hâlâ sıkı bir şekilde çalıştıklarını belirtti. Ekip ayrıca gelecek yıl Dragon Age 4 hakkında daha fazlasını açıklayacaklarını söyledi. Yani The Game Awards’da bir teaser daha beklemeyin.

EA resmi sitesinden yapılan açıklamada, “Keşfedeceğiniz yeni dünyalar ve hikayeler inşa etmekten bahsetmişken, Dragon Age için bir sonraki tek oyuncu odaklı deneyimi oluşturmak için hâlâ çok çalıştığımızı bilmenizi isteriz. Üzerinde çalıştığımız şey hakkında gelecek yıl daha fazla konuşabileceğimiz için heyecanlıyız. O zamana kadar sizi Dragon Age dünyasından iki yeni kısa hikaye ile baş başa bırakacağız!” ifadeleri yer aldı.

Dragon Age 4

Dragon Age 4 karakterleri, konumları veya olayları hakkında ipucu verebilecek iki yeni kısa hikaye de paylaşıldı. İlki Ogre avcısı Muhafız çift Evka ve Antoine’yi, ikincisi ise büyücüler Emmrich Volkarin ve Johanna Hezenkoss’un Nevarra City, Grand Necropolis maceralarını konu alıyor. Grand Necropolis henüz oyunlarda görünmedi ama aynı zamanda Dragon Age 4’ün kısa öykü koleksiyonu Tevinter Nights’ta da yer almıştı.

Dragon Age 4’ün çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Bazı kaynaklar, oyunun 2023 yılından önce gelmeyeceğini öne sürüyor. BioWare’in en son projesi Mayıs ayında piyasaya sürülen Mass Effect: Legendary Edition oldu ve yeni oyuna odaklanması zaman almış olabilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.