Bir sonraki Battlefield, Apex Legends gibi kahraman nişancı oyunu olabilir

Battlefield 2042, popüler birinci şahıs nişancı serisinin tarzını çeşitli yeniliklerle korudu. Ancak yeni bir rapora göre, bir sonraki Battlefield oyunu, daha farklı bir türde karşımıza çıkabilir.

Güvenilir sızıntılarıyla bilinen Tom Henderson, yeni Battlefield oyununun kahraman odaklı bir nişancı oyunu olarak gelebileceğini öne sürdü. Yani DICE’tan bir sonraki sefere Overwatch, Apex Legends ve Valorant tarzı (tabii ki onlar gibi fantastik olmayacaktır) bir oyun görebiliriz.

Battlefield 2042, değişim için bir basamak olacaktı

Battlefield 2042

Henderson, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bir sonraki Battlefield oyunu, bir tür kahraman nişancı olarak tasarlandı. Bu, uzmanların kaldırılması değil, iyileştirilmesi anlamına geliyor. Battlefield 2042 her zaman Battle Royale içeren bir kahraman nişancı oyunu için bir basamak olarak düşünüldü. Sadece kötü bir şekilde yürütüldü.” dedi.

Elbette Henderson’ın daha sonrasında belirttiği gibi, bu bilgiyi söylenti olarak almakta fayda var. Belki, Battlefield 2042’nin Uzman sistemi, gelecekte farklı özelliklere sahip olan kahramanların gelebileceğine işaret ediyordur. Yine de böyle bir değişim gereğinden fazla cesur olabilir.

Battlefield 2042, zorlu bir lansman yaptı ve oyuncuların yoğun eleştirisine maruz kaldı. Buna rağmen, satışların ilk haftadan 4 milyonu geçtiğine dair söylentiler var. EA’e göre, serinin yeni oyunu, Battlefield 5’e göre iki kat daha iyi bir satış performansı gösteriyor. Yine de Steam verilerine göre oyuncu sayısı önemli ölçüde düşüşte.

Bununla birlikte, Respawn Entertainment’tan Vince Zampella artık birinci şahıs nişancı serisinden sorumlu olacak. Halo tasarımcısı Marcus Lehto da yeni bir evren inşa etmekle görevlendirildi. Birinci şahıs nişancı serisi için sırada ne olduğunu merakla bekliyoruz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.