PlayStation bu ayki etkinlikte birinci parti oyun duyurularına yer verebilir – Rapor

Sony’nin bu ay PlayStation Showcase veya State of Play gerçekleştireceği bir süredir konuşuluyor. Güvenilir kaynaklar, etkinliğe dair iddialarına devam ediyor.

Gazeteci Jeff Grubb, Giant Bombcast yayınında, Sony’de işlerin hâlâ plana göre gittiğini belirtti. Ayrıca Mayıs gösterisinin hangi hafta olduğunu bilmediğini ancak önümüzdeki hafta bile yapılsa şaşırtıcı olmayacağını ekledi.

Grubb, etkinlik söylentisini ortaya atan ilk isimdi ve sızıntısı, oyun sektöründeki diğer güvenilir kaynaklar tarafından da onaylanmaya başladı.

XboxEra ortak kurucusu Nick “Shpeshal_Nick” Baker, kaynaklarının PlayStation etkinliğini onayladığını ve ayın ikinci yarısına doğru gerçekleşmesini beklediklerini iddia etti.

Eğer bu iddia doğruysa, 20 Mayıs’ta başlayan haftadan itibaren bir şeyler bekleyebiliriz. Etkinliğin hangisi olacağı bilinmese de Grubb daha önce PlayStation Showcase olacağına inandığını söylemişti.

Baker, X hesabından bir takipçisine verdiği yanıtta, etkinlikte birinci parti oyun duyuruları olabileceğini onayladı. Ancak bunlar muhtemelen küçük çaplı duyurular olacak.

Silent Hill 2, remake

Silent Hill 2 remake gibi PS5’e özel oyunların da sergilenmesi beklenebilir. Ayrıca Death Stranding 2 On The Beach gösterisi de fena olmazdı. Şimdilik bir tahminde bulunmak zor.

Donanım tarafına gelecek olursak; Sony uzun zamandır ortalıkta dolaşan PS5 Pro söylentilerini henüz doğrulamadı. Yükseltilmiş konsolun yıl sonuna doğru piyasaya sürülmesi beklense de, duyurulacağı ilk etkinlik bu olmayabilir.

Geçtiğimiz günlerde gelen yeni bir rapor, PS5 Pro’da yer alan GPU’nun maksimum performans değerlerini ortaya çıkardı. Cihaz, 2.35 GHz maksimum boost saat hızı ile 36 teraflopa kadar performans sunabilecek.

Bu arada Nintendo, Switch’in halefini mevcut mali yılda duyuracaklarını açıkladı. Cihaz tasarım tarafında büyük bir değişiklik içermeyecek gibi görünüyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.