DriveClub 2 gelmeyecek: Oyunun yönetmeni farklı bir proje üzerinde çalışıyor

PlayStation’a özel DriveClub’ın yönetmeni ve eski MotorStorm geliştiricisi Paul Rustchynsky, bir sonraki oyununu bu yıl duyuracağını açıkladı. Ancak yeni oyun DriveClub 2 veya MotorStorm‘un devamı olmayacak. Rustchynsky bu kez yarış oyunu üzerinde çalışmıyor.

Rustchynsky, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, DriveClub 2’nin yanı sıra MotorStorm veya OnRush oyunu üzerinde de çalışmadığını vurgulayarak aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“2021’de (Avalanche Studios Group olarak) Liverpool’da yeni bir stüdyo açtık ve kariyer hedeflerimden birine ulaştığım için heyecan verici bir an. 2022’de son bir yıldır üzerinde çalıştığımız oyunu duyuracağız. Bazı beklentilere cevap olarak; bir yarış oyunu üzerinde çalışmıyorum. Maalesef DriveClub’ın devamı, MotorStorm’un halefi veya OnRush oyunu yok. Bu daha önce üzerinde çalıştığım her şeyden çok farklı bir şey.”

Rustchynsky, Avalanche Studios Group’un birden fazla proje üzerinde çalıştığını ve üzerinde çalıştığı oyunun orijinal bir IP’ye dayandığını açıkladı. Stüdyonun Hogwarts Legacy’nin geliştiricisi Avalanche Software ile isim benzerliğinden öte bir ilgisi olmadığını belirtelim.

Rustchynsky, Sony’de yaklaşık 10 yıl geçirdi ve şirketteki zamanının neredeyse yarısında MotorStorm üzerinde çalıştı. Kendisini son dönemde sosyal medyada ilgi odağı haline getiren DriveClub oldu. PS4’ün en başarılı yapımlarından biri olarak görülen yarış oyunu, çarpıcı grafikleri ve VR bileşenleriyle övgü toplasa da, Gran Turismo ve Forza gibi serilerle rekabet edemedi.

DriveClub’ın sunucuları Mart 2021’de kapatıldı ve DriveClub 2 beklentileri arttı. Ancak Rustchynsky, hayranlara devam oyununun pek olası olmadığını söyledi. Ayrıca oyunun Sony’nin muhtemelen PS5’e taşımayacağı birinci parti oyunlarından biri olduğunu söyledi.

Kısaca DriveClub 2 ihtimalleri suya düştü. Üstelik geliştirici, yeni bir yarış oyunuyla da dönmeyecek. Böylece yarış oyunlarının tekelleşmeye başladığı günümüzde son umutlar da kayboldu.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.