Dying Light 2: Stay Human’ın yeni oynanış fragmanı yayınlandı

Yeni Dying Light 2: Stay Human fragmanı, devam oyununun çeşitli yeni düşmanlarının yanı sıra yükselen Demolisher ve tehlikesaçan Volatile’ın geri dönüşüne daha derin bir bakış sağlıyor. Oynanış videosu, düşmanların tasarımlarını, seslerini ve animasyonlarını ortaya koyan yeni bir Dying 2 Know geliştirici bölümüyle birlikte yayınlandı.

Dying Light 2 videosu, bir biyobelirteç (biomarker) cihazı bulmak için ağzına kadar zombiyle dolu terk edilmiş bir tıbbi tesise yapılan baskınla başlıyor. Video ilk olarak uyandığında yakındaki diğer düşmanları uyaran “Uyuyan Güzeller” ile başlıyor. Oyuncu, tesisi keşfederken düşmanlardan saklanmak için gizliliği kullanabiliyor ve saklanabiliyor. Ancak binanın derinliklerine indikçe yeni ve daha tehlikeli türlerle karşılaşıyor.

Dying Light 2: Stay Human oynanış fragmanı

Demolisher, parlayan lezyonlarla dolu daha sert görünümüyle Dying Light versiyonundan farklı görünüyor. Öte yandan Volatile de Dying Light 2 ile geri döndü ve yine serinin en korkunç karşılamalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Fragmanda ayrıca ismi bilinmeyen yeni türleri de içeriyor. Techland, oyunculara saldırmak için silah görevi gören uzun kolları ve genişlemiş ellerini kullanan Banshee gibi birkaç yeni düşmanı da doğruladı. Left 4 Dead’in baş belası Spitter’ına benzeyen menzilli düşman Howler ve daha fazlası oyunda yer alacak.

Ek olarak Dying 2 Know videosu da her canavarın gelişim sürecine ışık tuttu. Örneğin, Demolisher‘ın koruyucu cildi, gerçek dünyadaki cilt hastalıkları ve yanık izleri örnek alınarak modellendi. Banshee ise daha kadınsı bir yaratık ve enfeksiyon sürecinde canavarın derisine yapışan mücevher benzeri lezyonlara sahip. Geliştiriciler, her canavar türünün vücutlarındaki değişimden seslerine, hareketlerine ve oyuncuya nasıl tepki verdiklerine kadar ayrıntılı bir arka plana sahip olduğunu belirtiyor. Dying 2 Know videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Dying Light 2: Stay Human, 7 Aralık 2021‘de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek. Oyunun yaklaşık 60 GB alan kaplayacağı ancak rakamın platforma göre değişiklik göstereceği bildiriliyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.