Dying Light 2 Stay Human’ı tamamen bitirmek en az 500 saat sürecek

Techland, Dying Light 2: Stay Human’ı tamamlamanın en az 500 saat süreceğini açıkladı. Geliştirici, bu sürenin Polonya, Varşova’dan Madrid, İspanya’ya yürümeye eş değer olduğunu belirtti. Bazı oyuncular, devam oyununun uzunluğunu memnuniyetle karşılarken, bazıları abartılı olduğunu söylüyor.

Stüdyo, Dying Light 2’nin sadece ana hikayesinin uzunluğu hakkında bir açıklama yapmadı. Ancak paylaşımına verilen olumsuz tepkilere yanıt olarak, hikayeyi bitirmenin, dünyayı keşfetmenin ve birkaç yan görev yapmanın 100 saatten daha kısa süreceğini öne sürdü.

Techland, ayrı bir tweet‘te, “500 saat, oyunun tüm görevlerini, sonlarını bitirmek ve dünyanın her yerini keşfetmek için maksimum süre. Ancak normal bir oyuncu, 100 saatten daha az bir sürede hikayeyi + yan görevleri bitirebilir ve oldukça fazla keşif yapabilir. Bu yüzden endişelenmeyin!” ifadelerine yer verdi.

Oyunların genel olarak geliştiricilerden daha uzun bir oyun beklemesi, son yıllarda birçok stüdyonun kaliteden çok süreye öncelik vermesiyle sonuçlandı. Techland, 500 saat gibi abartılı bir süreyle topluluğu etkilemeye çalışsa da ters tepti. Sonuç olarak geri adım atarak daha makul bir süreyle insanları sakinleştirmeye çalıştı.

Dying Light 2 Stay Human, PS4, PS5, PC, Xbox One, Xbox Series X/S ve Nintendo Switch için 4 Şubat 2022‘de piyasaya sürülecek. Görünüşe göre oyuncular, devam oyununda zombi aksiyonuna doyacak. PC oyuncuları, heyecanla beklenen hayatta kalma oyununun sistem gereksinimlerini buradan görebilirler.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.