Yeni South Park oyunu hakkında bazı detaylar ortaya çıktı

Konsollar ve PC için yeni bir South Park oyunu geliştiriliyor. Bulmaca oyunu The Magic Circle ve kooperatif hayatta kalma korku oyunu The Blackout Club’ın arkasındaki geliştirici Question Games, verdiği bir iş ilanıyla oyunun varlığını doğruladı.

South Park yaratıcıları Trey Parker ve Matt Stone, popüler animasyon dizisinin dünyasında geçen bir 3D video oyunu üzerinde çalıştıklarını daha önce açıklamışlardı. Görünüşe göre oyun, Question tarafından geliştiriliyor. Stüdyonun ilanı, merak edilen proje hakkında bazı ayrıntıları ortaya çıkardı.

South Park oyunu çok oyunculu modla gelebilir

South Park, The Stick of Truth

Lider Seviye Tasarımcısı için verilen iş ilanı, proje üzerinde çalışacak adayın ideal olarak PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One veya PC gibi herhangi bir modern sistemde geliştirme deneyimine sahip olmasını istiyor. Yeni South Park oyunu Unreal Engine 4 üzerine kurulacak. İlana bakılırsa çok oyunculu bir bileşen de içerecek gibi görünüyor.

Question ilk bakışta ilginç bir seçimi gibi görünse de, stüdyo daha önce South Park: The Stick of Truth ve Fractured But Whole gibi projelerde çalışmış eski AAA oyun geliştiricilerinden oluşuyor. Ayrıca ekibin çalıştığı diğer oyunlar arasında Thief: Deadly Shadows, BioShock, BioShock 2, BioShock Infinite ve Dishonored da yer alıyor.

South Park’ın arkasındaki isimler Trey Parker ve Matt Stone, geçtiğimiz Ağustos ayında uzun süredir devam eden serileri için ViacomCBS ile 900 milyon dolar değerinde büyük bir anlaşma imzaladılar. Anlaşma önümüzdeki 6 yılı kapsıyor ve medya içeriklerinin yanı sıra oyun geliştirme tarafında yapılacak yatırımları da finanse ediyor. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Question, daha önce yaptığı işlere bakılırsa tecrübesiz bir stüdyo değil ve muhtemelen kaliteli bir yapımla karşımıza çıkacaktır. Merakla beklenen bir sonraki South Park oyunu hakkında daha fazla detay açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.