Dying Light için PS5 ve Xbox Series X/S yaması yolda

Dying Light geliştiricisi Techland şu anda PS5 ve Xbox Series X/S için bir yama üzerinde çalışıyor. Detaylar açıklanmasa da, güncelleme muhtemelen oyunun yeni nesil konsollarda 60 FPS oynanabilmesini sağlayacak.

Dying Light için geliştirilen yamanın sadece iyileştirmeler sunan bir güncelleme mi yoksa yeni nesil sürümler şeklinde mi geleceği henüz bilinmiyor. Ancak oyunun 2016 yılında çıktığı ve stüdyonun Dying Light 2 Stay Human üzerinde yoğun olarak çalıştığı düşünüldüğünde geliştirilmiş PS5 ve Xbox Series X/S sürümlerinin gelmesi pek olası değil.

Dying Light için bir sonraki adım, yeni nesil güncelleme olacak gibi görünüyor. Oyun şu anda PS5 ve Xbox Series X/S’te geriye dönük uyumluluk yoluyla oynanabiliyor. Bu nedenle 1080p çözünürlükte 30 FPS ile sınırlı. PS4 ve PS5’te 4K 60 FPS yaması isteyen birkaç Twitter kullanıcısına yanıt veren Techland, şu anda yeni nesil bir yama üzerinde çalıştığını ve gelecekte daha fazla bilgi sunacağını söyleyerek yanıt verdi.

İlk olarak PS4 ve Xbox One için piyasaya sürülen Dying Light, beş yıl boyunca çok sayıda DLC ve genişleme aldı. Techland, devam oyununun duyurulmasından yıllar sonra bile Hellraid DLC‘si gibi yeni ücretsiz güncellemeler yayınladı. Geliştirici ayrıca hayatta kalma oyununu desteklemeye devam etmeye niyetli olduğunu belirtti.

Techland’in geliştirme sürecinde olan Dying Light 2 Stay Human‘ı son zamanlarda birçok kez ertelediği düşünüldüğünde, stüdyonun yeni nesil yaması geliştirme planı şaşırtıcı geliyor. Gelen raporlar, devam oyununun gelişiminin tam bir karmaşaya dönüştüğünü öne sürüyor. Ayrıca oyunun Sanat Yönetmeni ve Yazarı da bu yılın başlarında stüdyodan ayrılmıştı.

Dying Light’ın heyecanla beklenen devam oyunu, 4 Şubat 2022‘de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için gelecek. Eğer kaçırdıysanız, oyunun parkur ve mekaniklerine kapsamlı bir bakış sunan oynanış görüntülerini buradan izleyebilirsiniz. Yeni nesil yamasıyla ilgili detayları sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.