Dying Light 2 Stay Human’ın çıkış tarihi yine ertelendi

Techland, Dying Light 2 Stay Human’ın 4 Şubat 2022‘ye ertelendiğini duyurdu. Hayatta kalma temalı aksiyon oyunu, Horizon Forbidden West ve Saints Row gibi yüksek profilli oyunların çıkacağı dönemde oyuncularla buluşacak.

Techland başkanı Pawel Marchewka, gecikme için özür diledi. Stüdyonun şu anda tamamlanmış olan ve oyun testleri yapılan devam oyununu iyileştirmek ve optimize etmek için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu belirtti. İlk olarak E3 2018’de duyurulan oyunun en son 7 Aralık’ta piyasaya sürülmesi planlanıyordu.

Dying Light 2, sancılı bir geliştirme süreci geçiriyordu

Dying Light 2

Bu son gecikme, Dying Light 2’nin stüdyodaki yönetim sorunları nedeniyle geliştirme sürecinin çıkmaza girdiğini öne süren raporlardan yedi ay sonra geldi. Marchewka, işleri yoluna koymak için çalıştığını iddia ederek iddiaları reddetmişti. Oyunun çıkış tarihi Aralık ayına planlandığında, Techland’in kararına şüpheyle yaklaşılmıştı.

Marchewka, hayranlara yazdığı açıklamada, “Topluluğumuz, hayranlarımız ve oyuncularımızla şeffaf ve dürüst bir iletişim kurmak her zaman şirketimizin hedefi olmuştur. Her gün, bu ilkeyle büyümeye çalışıyoruz. Sizleri biraz daha beklettiğimiz için özür dileriz ancak oyun piyasaya sürüldüğünde en yüksek beklentilerinizi karşılamasını istiyoruz ve bundan ödün vermek istemiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Techland, teselli olarak yakında Dying Light 2’ye daha derin bir bakış sunacağını öne sürüyor. Stüdyo önümüzdeki ay basın ve içerik üreticilerini oyunu hem PC hem de konsollarda kontrol etmeye davet etmeyi planlıyor. Ayrıca dünya çapında önizleme etkinlikleri düzenleyecek. Son olarak Marchewka, bu ayın sonlarında Dying Light 2 hakkında heyecan verici haberler vadetti.

Dying Light 2 Stay Human, 4 Şubat 2022’de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için gelecek. Kaçırdıysanız, geçtiğimiz ay yayınlanan oynanış fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.