EA’in çevrimiçi çok oyunculu bir Harry Potter oyununu iptal ettiği ortaya çıktı

EA’in zamanında bir Harry Potter MMO oyununu güvensizlik nedeniyle sessiz sedasız iptal ettiği ortaya çıktı. Eski EA Ürün Pazarlama Direktörü Kim Salzer, yayıncının o zamanlar IP’nin ömrünün bir veya iki yıldan fazla olamayacağını düşündüğünü belirtti.

Gelen bilgilere göre çevrimiçi çok oyunculu Harry Potter oyunu, prototip aşamasını geçmişti ve iptal edilmeden önce şirketin genç oyuncularla aktif olarak test ettiği oynanabilir bir betaya sahipti. Salzer, harika olacağını bildiği ancak daha sonra süresiz olarak durdurulan veya rafa kaldırılan oyunlar hakkında daha fazlasını açıkladı.

Şu sıralar Original Gamer Life‘da Pazarlamadan Sorumlu Başkanlık görevini üstlenen Salzer, çevrimiçi çok oyunculu Harry Potter oyunu hakkında aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Bütün araştırmaları yaptık. Beta yapısını çıkardık. Çocuklara ödüller, kurdeleler ve bunun gibi şeyler göndereceğimiz bir çevrimdışı/çevrimiçi deneyim kombinasyonuydu. İyice araştırılmış ve başarısından emin olduğumuz bir projeydi. Ancak şartlar daha iyi olmadığı için bitirildi. Çünkü EA o sırada bazı değişikliklerden geçiyordu ve bu IP’nin bir veya iki yıldan daha uzun bir raf ömrüne sahip olacağını bilmiyorlardı veya yeterince inanmıyorlardı.”

Seriye duyulan ilgi, her yeni kitapla daha da güçlendi. EA, 2001’de Harry Potter ve Felsefe Taşı ile başlayan ve 2011’de Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 ile biten tüm Harry Potter filmiyle bağlantılı oyunlar yayınlamıştı. Ancak geriye dönüp bakıldığında, MMO oyununun iptal edilmesinin trajik bir karar olduğu söylenebilir.

Harry Potter, oyun dünyasında Hogwarts Legacy ile devam edecek

Hogwarts Legacy

Neyse ki, Harry Potter’ın kalplerimizi ısıtan sihirli evreni hayatımızdan tamamen çıkmayacak. Büyücülük Dünyası, Hogwarts Legacy‘nin 2022’de piyasaya sürülmesiyle oyun dünyasında da ilerlemeye devam edecek. Aksiyon RPG oyunu, bu kez Warner Bros. Games tarafından yayınlanıyor.

Hogwarts Legacy’nin çıkış tarihi henüz açıklanmadı ancak oyunun önümüzdeki baharda vizyona girecek olan Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları filminden sonra piyasaya sürülmesi planlanıyor. Serinin üçüncü filmi olan Dumbledore’un Sırları, 15 Nisan 2022‘de izleyiclerle buluşacak.

Hogwarts Legacy, şu anda en çok beklenen oyunlar arasında. Öte yandan film serisinin hayranlarına anılarını yeniden yaşatacak olan Harry Potter: Return to Hogwarts etkinliği, yeni yılda ekranlara gelecek. Serinin yıldızlarını yeniden bir araya getiren özel bölümün yeni fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.