EA, Nintendo Switch 2 sorusuna yanıt verdi

Electronic Arts CEO’su Andrew Wilson’a bugünkü gelir toplantısı sırasında bu yıl piyasaya sürülmesi beklenen Nintendo Switch 2 soruldu.

Yönetici, henüz duyurulmamış platformlar hakkında doğrudan yorum yapmasa da, daha güçlü donanımların genel olarak yayıncıya ve onun FC, Battlefield ve Madden gibi serilerine fayda sağladığını belirtti.

Battlefield 2042, Battlefield Portal

Wilson toplantı sırasında, donanım tarafındaki gelişmelerin oyunlara olumlu etkisi ve Nintendo Switch 2 hakkında şunları söyledi:

“Duyurulmayan hiçbir şey hakkında kesinlikle yorum yapamam, hiçbir şekilde onay veremem. Ancak şunu söyleyebilirim ki, son 20 yıl boyunca platformlar gelişmiş CPU, GPU, bellek, pil ömrü, ekran çözünürlüğü sundular…

Oyuncularımıza, özellikle FC, Madden, Apex, Battlefield gibi en büyük serilerimizde daha fazla sürükleyicilik sunabiliyoruz… Bu genel olarak işimiz için çok iyi oldu. Oyuncularımızın oyunlarımızı gerçekten en üst düzeyde deneyimleme becerisi bizim için çok iyi sonuç verdi.

Yani Nintendo veya Switch ile ilgili herhangi bir şey hakkında yorum yapmadan, sadece yeni platformların bizim için iyi olduğunu söyleyebilirim ve yeni iyileştirmeler gelişmiş [güç] sunduğunda, bu genellikle oyun portföyümüz ve bunları oynayan topluluklar için bir artıdır.”

Bu arada EA, 31 Aralık 2023’te sona eren üçüncü çeyrek için 2,37 milyar dolarlık net rezervasyon ve 1,945 milyar dolarlık net gelir bildirdi.

Şirket şu anda tam mali yıl gelirinin 7,4 milyar ila 7,7 milyar dolar arasına ulaşmasını öngörüyor. EA Sports FC’nin beklentileri aşan performansı bunda etkili oldu.

Yükseltilmiş bir Nintendo konsolu, yeni nesil oyunların platforma gelmesini ve yayıncı için oyun gelirlerinin büyük ölçüde artmasını sağlayabilir.

Nintendo Switch

Nintendo Switch 2 söylentileri yoğunlaşıyor

Nintendo, henüz Switch 2 için resmi bir açıklama veya yorumda bulunmasa da söylentiler, yeni konsolun yıl sonuna doğru piyasaya sürüleceğini bildiriyor. Şirket yeni nesil rekabetine geç de olsa yakında katılabilir.

Ek olarak, cihazın tasarım tarafında büyük bir değişiklik sunmayacağı, yine taşınabilir formda olacağı ve Nintendo’nun maliyetleri azaltmak için 8 inçlik LCD ekran kullanacağı iddia ediliyor.

Nintendo Switch 2 hakkında daha fazlası açığa çıktığında sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.