Hogwarts Legacy Yaz Güncellemesi: Fotoğraf Modu, Hogsmeade görevi ve daha fazlası

Hogwarts Legacy geliştiricisi Avalanche Software daha önce duyurduğu yaz güncellemesini yarın oyunculara sunacak. Açık dünya RPG oyunu için bazı yenilikler yolda.

Yeni ‘büyük’ güncelleme, 6 Haziran’da yayınlanacak. Oyuna fotoğraf modu ve PlayStation’a özel olarak sunulan Haunted Hogsmeade Shop adlı Hogsmeade görevi gibi yenilikler geliyor.

Hogwarts Legacy X/Twitter hesabından yayınlanan bir gönderide, oyuncuların güncellemeden neler bekleyebileceğine dair bir görsel paylaşıldı.

Hogwarts Legacy güncellemesi neler getirecek?

Yaz güncellemesi Fotoğraf Modu ve Hogsmeade görevinin yanı sıra Harry Potter gözlüğü, Azkaban Tutsağı kıyafeti, Felix Felicis iksir tarifi, Lavender Borealis Süpürgesi ve Oniks Hipogrif Bineği gibi ek öğeler içeriyor.

Tüm bunlara ek olarak yetenek puanlarını sıfırlama özelliği de geliyor. Böylece oyuncular, yeni bir başlangıca ihtiyaç duymadan karakterinin becerilerini yeniden yapılandırabilecekler.

Hogwarts Legacy, 2023’ün en çok satan oyunu olmasına rağmen şimdiye kadar DLC almadı. Geliştiricilerin böyle bir planı da yok. Yaz güncellemesi bence tatmin edici olmasa da hiç yoktan iyidir…

Hogwarts Legacy, Hipogrif

Öte yandan oyunun başarısı, WB Games’i Hogwarts Legacy 2 için teşvik ediyor. Şirket daha önce uzun vadeli bir seri planladığını açıklamıştı. Hatta devam oyununun çalışmalar arasında olduğuna dair bazı ipuçları da var.

Söylentiler, yeni oyunun Unreal Engine 5 ile geliştirildiğini ve canlı hizmet oyunu olabileceğine işaret ediyor. Oyuncular genelde bu modele pek sıcak bakmasa da, düzenli olarak güncellenen bir Harry Potter RPG’si fena olmazdı.

Sizce oyunun yaz güncellemesi Hogwarts’a geri dönmek için yeterince teşvik edici mi? Sizin beklentileriniz nelerdi? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.