EA, ücretsiz Battlefield oyunu fikrine sıcak bakıyor

EA CEO’su Andrew Wilson, gelir toplantısı sırasında Battlefield serisinin gelecekte ücretsiz bileşenlere sahip olmasının mantıklı olduğunu söyledi. Ancak seriye oynaması ücretsiz bir model getirmek şu anda şirketin odağında değil.

Call of Duty: Warzone’un büyük başarı yakalamasının ardından EA’in de Battlefield 2042‘ye ücretsiz bir mod ekleyerek aynı yolu izleyeceği iddia ediliyordu. Şu anda serinin yeni oyunu için duyurulan modlardan herhangi birinin ücretsiz olacağına dair bir işaret yok. EA bu olasılığı reddetmese de oynaması ücretsiz modelin gelişi biraz zaman alacak gibi görünüyor.

Battlefield 2042

DICE’ın önceliği, Battlefield serisine yenilikler getirmek

Wilson, DICE’ın önceliğinin birinci şahıs aksiyon serisinde yenilikler keşfetmek olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Bugün Battlefield serimize baktığımızda, gelecekte bu ekosisteme oynaması ücretsiz bir bileşen eklemenin muhtemelen mantıklı olacağını düşünüyorum. Öncelikli iş, aksiyon nişancı kategorisinin yeniden icadıydı ve bence yapmaya çalıştıkları da gerçekten de buydu. Sonuç olarak 128 oyunculu çok oyunculu oyun, portal modunda daha derin katılım ve yaratıcılık ve oyun içinde ve çevresinde yenilikçi yeni modlar aracılığıyla başardıkları şey de bu. Bence bundan sonraki adım, Battlefield Mobile‘ın lansmanı olacak. Seçenekleri genişletmeye devam ettikçe, kendi içinde 10 milyonlarca oyuncuya hizmet edecek. Zaman içinde daha fazla genişlemeyi düşündüğümüzde, ücretsiz oyunun seri için anlamlı olacağını düşünüyorum, ancak şu anda odak noktası bu değil.

Popüler birinci şahıs nişancı serisinin yeni oyunu Battlefield 2042, 19 Kasım‘da PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek. Oyunun kupa listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.