Lionsgate, Testere serisine dayanan oyunlar yapacak

Lionsgate yapımcıları, Testere (Saw) serisine dayalı oyunlar yapmak istediğini açıkladı. Yapımcılar, Lionsgate’in kendilerine harika projeler getirdiğini belirtti. Detaylar açıklanmasa da, oyun beklentilerinin %100 gerçekleşeceğine dair güvence veriyorlar.

Popüler korku filmi serisi Testere’nin yapımcıları Mark Burg ve Oren Koules kısa süre önce Reddit‘te serinin geleceğine dair soruları cevapladı. Hayranlardan biri, özellikle yeni nesil konsollar için Testere oyunu gelip gelmeyeceğini sordu. Resmi Lionsgate Reddit hesabından yanıt veren yapımcılar, kendilerine şu anda birkaç proje verildiğini açıkladı.

Testere, oyun dünyasına ilk kez gelmiyor

Projenin gerçekleşmesi halinde, ilk Testere oyunu olmayacak. Konami, 2009 yılında PS3, Xbox 360 ve PC için Saw: The Video Game‘i yayınlamıştı. Geliştirici Zombie Studios, olumsuz eleştiriler alan Saw II: Flesh & Blood adlı bir devam oyunu bile yaptı. Ardından serinin kahramanı Jigsaw Killer, 2018 yılında Dead By Daylight’a DLC olarak gelmişti.

Lionsgate daha önce başka oyun projelerinde de yer aldı. Lionsgate’in oyun yayıncılığı bölümü Lionsgate Games, yine bir korku serisine dayanan Bloober Team’in Blair Witch oyununu yayınladı. Öte yandan, film stüdyosu Borderlands film uyarlamasının da yapımcılığını üstlendi.

Testere oyunu hakkındaki fikirler açıklanmasa da ve tüyler ürperten bir korku oyunu gelecek gibi görünüyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.