Elden Ring’in çıkış tarihi ve oynanış görüntüleri paylaşıldı

Elden Ring için uzun zamandır beklenen çıkış tarihi, Summer Game Fest Kickoff Live’da oyun içi görüntüleri içeren ve gösterinin kapanış sürprizi olarak ortaya çıkan yeni bir fragmanla duyuruldu. FromSoftware tarafından geliştirilen aksiyon RPG oyunu 21 Ocak 2022‘de oyuncularla buluşacak.

FromSoftware’den Hidetaka Miyazaki ve Game of Thrones yazarı George R.R. Martin arasındaki iş birliğinin ürünü olan Elden Ring, 2019’daki ilk duyurusunun ardından uzun süre perde arkasında kaldı. Oyunun büyük ölçüde RPG unsurlarına dayandığı ve FromSoftware’in bugüne kadarki en büyük oyunu olduğu belirtiliyordu. Elden Ring’in kendisinden önce gelen Souls oyunlarına yoğun bir şekilde odaklandığı söyleniyor.

Elden Ring fragmanı:

Summer Game Fest etkinliğinde sonunda bize uzun zamandır beklediğimiz Elden Ring için yeni görüntüler geldi. Aşağıdaki fragmanda oyun hakkında daha fazlasını bulabilirsiniz.

Elden Ring’in ilk büyük fragmanı, Tarnished (Lekelenmiş) olarak bilinen ana karakterimizi tanıtmadan önce oyunun devasa dünyasının geniş bir manzarasıyla açılıyor. Manzaranın üzerinde devasa, Yggdrasil benzeri bir ağaç yükseliyor ve hikaye FromSoftware tarzında bir tür kehanet olarak anlatılıyor. Görüntüler, oyundaki yaratıklara, dünyalara ve oynanışa kapsamlı bir bakış sunuyor. Göz alıcı grafikler, harika atmosferler ve fantastik yaratıklar, projenin ne denli büyük ölçekli olduğunu ortaya koyuyor.

Fragman sadece oynanışı sergilemekle kalmıyor, çok oyunculu bileşenlere dair ipuçları da veriyor. En önemlisi, ana karakterimiz bir düşman kampını ele geçirmek için iki dost hayaletle bir araya geldiğinde bunu daha net şekilde görüyoruz. Çok oyunculu oynanış şu ana kadar tamamen kooperatif görünüyor, ancak PvP modunun gelme ihtimali henüz belirsiz.

Elden Ring, 21 Ocak 2022’de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın! Oyun hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.