Elden Ring: Shadow of the Erdtree, oyunun tek DLC’si olacak

Elden Ring oyuncularının heyecanla beklediği Shadow of the Erdtree DLC’si önümüzdeki ay oyuncularla buluşacak. Ne yazık ki oyunun ilk ve tek genişlemesi olacak.

Shadow of the Erdtree geçtiğimiz yıl duyuruldu ve 21 Haziran’da oyuncularla buluşacak. Geliştirici FromSoftware genişlemenin oldukça önemli olduğunu belirtti.

Yönetmen Hidetaka Miyazaki Shadow of the Erdtree’nin oyunun tek DLC’si olacağını ancak hayranların sonunda Elden Ring’in kalan en büyük gizemlerinden birini çözeceğini ima etti.

Elden Ring, Shadow of the Erdtree, genişleme, dlc

Miyazaki yakın zamanda Çince yayın yapan Campfire Camp ile yaklaşan Elden Ring: Shadow of the Erdtree DLC’si hakkında konuştu ve oyuna neden tek DLC geleceğini açıkladı:

“Elden Ring büyük bir dünyanın keşfini ve macerasını vurguluyor. Bu nedenle, onu birkaç parçaya bölmek yerine, tek bir büyük [genişletme] yapmak daha iyi olacaktı. Parçalar halinde satılsalardı keşif özgürlüğü ve macera duygusu azalırdı.”

Yönetmen ayrıca DLC’nin ana oyundaki kalıcı sorulara yanıt vereceğini söyledi. Elbette spoiler vermekten kaçındı ancak örnek olarak yarı tanrı Miquella ile St. Trina arasındaki ilişkiye dikkat çekti.

Elden Ring, Shadow of the Erdtree, DLC

Oyun, ikisi arasında bir bağlantı olduğunu ima ediyor ve birçok hayran onların aynı kişi olduğundan şüpheleniyordu. Röportajda onları farklı varlıklar olarak tanımladı ancak ilişkilerinin doğasını açıklamadı.

Miyazaki, “Söylenebilecek şey şu ki [Trina] gerçekten de DLC’de yer alacak ve ikisi arasındaki ilişki daha ayrıntılı olarak açıklanacak.” dedi.

Yine de hayranlar, Shadow of the Erdtree’de çok fazla Elden Ring karakterinin ortaya çıkmasını beklememeli. İki hikaye çoğunlukla ayrı ve DLC, olası hata düzeltmelerinin ötesinde temel oyundaki hiçbir şeyi değiştirmeyecek.

Genişlemenin de ana hikayede olduğu gibi belirli bir sonu olmayacak. Ancak oyuncular yine de DLC’nin hikayesini etkileyecek seçimler yapacak.

Elden Ring: Shadow of the Erdtree, PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC’ye gelecek. Sürüm ve fiyat bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.