Xbox, Halo ve Forza dahil tüm serilerini PlayStation’a taşıyabilir

Xbox şimdilik dört oyununu PlayStation’a taşıdı ancak Halo ve Forza dahil olmak üzere daha fazlasının yolda olduğu iddia ediliyor.

Windows Central muhabiri Jez Corden tarafından ortaya atılan iddia, Xbox başkanı Sarah Bond’un Haziran ayında yapılacak olan Xbox Showcase için yaptığı çoklu platform imalı duyurudan birkaç gün sonra geldi.

Forza Motorsport, Xbox Game Pass

Corden bir Discord kanalında (ResetEra aracılığıyla), Xbox’ın gelecekte Steam’e benzer bir platform haline geleceğini ve Steam Deck gibi biraz “niş” bir donanıma dönüşeceğini öne sürdü.

Muhabir ayrıca Halo ve Forza dahil tüm birinci parti oyunları PlayStation platformunda görebileceğimizi ekledi. Daha önce Microsoft’un Gears of War oyunlarını PlayStation’a getirmeyi düşündüğü bildirilmişti.

Öte yandan bir X kullanıcısı Corden’a, Microsoft’un özel oyunlarını diğer platformlara taşıması durumunda Xbox donanımına ne olacağını da sordu.

Gazeteci, Microsoft’un donanımının belirli bir kitleye hitap eden, niş bir ürün olarak kalacağını düşündüğünü söyledi. Ayrıca şirketin konsol satışlarının artmasını beklemediğini iddia etti.

Xbox Showcase çoklu platform oyunlarla karşımıza çıkabilir

Başkanı Sarah Bond, 9 Haziran’daki etkinliğin Activision, Blizzard, Bethesda ve Xbox Game Studios’taki stüdyolarının oyunlarına yer vereceğini belirtmişti.

Mesajda en çok dikkat çeken nokta, yeşil kalbin yanındaki mavi kalp oldu. Resmi olarak onaylanmasa da, muhtemelen bu emoji PlayStation’ın da planlar arasında olduğuna işaret ediyor.

Geçen hafta Microsoft CEO’su Satya Nadella, Xbox oyunlarının PS Store listelerinde hakimiyet kurduğunun farkında olduğunu söylemişti. Şirket, PlayStation ve Switch’e daha fazla oyun getirmeyi planlıyor.

Diablo 4, Sorceress

Microsoft her ne kadar Activision Blizzard hamlesiyle konsol satışlarını yükseltse de beklediği hedeflere ulaşamadı. Artık farklı platformlara açılarak yazılım tarafında şansını deniyor.

Şimdiye kadar Sea of Thieves, Hi-Fi Rush, Pentiment ve Grounded rakip konsollara geldi. Özellikle Sea of Thieves, PS5 oyuncularından yoğun ilgi gördü ve satış listelerinde üst sıralarda yer aldı.

Büyük ihtimalle gelecekte Halo ve Forza gibi amiral gemisi serileri de PlayStation ve Nintendo kanadında görebiliriz. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.