Elden Ring yönetmeni Hidetaka Miyazaki, oyunu muhtemelen oynamayacağını açıkladı

Elden Ring yönetmeni Hidetaka Miyazaki, yazar George R. R. Martin ile birlikte oyunun arkasındaki önemli isimlerden biri. Aynı zamanda FromSoftware başkanı olan Miyazaki, önümüzdeki ay çıkması beklenen oyunu muhtemelen oynamayacağını ifade etti.

Yönetmen, Elden Ring’i ideal oyun dünyası olarak inşa ediyor ancak bu, oyunu oynayacağı anlamına gelmiyor. EDGE dergisine konuşan (sayı 367) Miyazaki, kendi yaptığı oyunları oynamamak gibi “kişisel bir politikası” olduğunu ortaya koydu:

“Biliyorsunuz, muhtemelen Elden Ring’i oynamayacağım çünkü kendi yaptığım bir oyun. Bu benim kişisel politikam. Yeni oyuncunun deneyimleyeceği bilinmeyenlerin hiçbirini elde edemezsiniz. Daha önce de söylediğim gibi, oynamak gibi olmuyor. Ama oynasaydım, bu istediğim ideal oyuna yakın olurdu.”

Elden Ring, yönetmenin ideal oyun dünyasını yansıtıyor

Elden Ring

Miyazaki, röportajın bir diğer bölümünde tercih ettiği oyun türlerine ışık tuttu ve Elden Ring’in kendi ideal oyun dünyasıyla örtüştüğünü belirtti:

“Eğer oyun oynama havasındaysam veya ideal bir oyun dünyam varsa, Elden Ring buna oldukça yaklaşıyor. Benim tarzım olan oyunları yaratıyorum: sıkı dövüş, fantastik Orta Çağ ortamları, keşfedilecek zindanlar ve bunun gibi şeyler. Ben sadece bununla ilgileniyorum. Böylece Elden Ring gerçekten orada tüm doğru notaları vuruyor.”

Son olarak, Miyazaki, Elden Ring’in oyuncuları ata binmeye veya atla savaşlara girmeye zorlamayacak. Yönetmen at sırtında savaşmanın veya at üzerinde seyahat etmenin etkili seçenekler olacağını ancak bu konuda zorlama olmayacağını belirtti. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Elden Ring, 25 Şubat 2022’de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için gelecek. Oyunun sürüm ve fiyat bilgilerine buradan erişebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.