Hideo Kojima ‘radikal’ bir proje üzerinde denemeler yapıyor

Hideo Kojima, geçtiğimiz hafta iki yeni oyun üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Başarılı yönetmen yaptığı yeni bir açıklamada, şu anda radikal bir proje üzerinde denemeler yaptığını ve 2022’de video ve radyo çalışmalarına odaklanmayı umduğunu söyledi.

Kojima, 2021’in bitişini kutladığı bir mesajda pandeminin ortasında Death Stranding Director’s Cut‘ı PlayStation 5 için yayınlamayı başaran Kojima Productions’ı överken hayranlara destekleri için teşekkür etti. Görünüşe göre yönetmen, artık ciddi olarak yeni bir şeye başlamaya hazır.

Hideo Kojima, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“2021 bizim için hala çok zor bir yıl olmasına rağmen, ciddi olarak yeni oyunlar hazırlarken ve denerken, COVID sürecinde bile PS5 için DSDC’nin güvenli bir şekilde çıkışını başardık. Çok teşekkürler. Bu yıl, ciddi bir şekilde yeni bir çalışmaya başlayacağım ve radikal bir projeyle denemelerin bir sonraki aşamasına geçeceğim. Ayrıca video ekibini harekete geçirmeyi umuyorum ve radyo projesi gibi bir şey yapmaya başlayabilirim.”

Başarılı yönetmen, Famitsu dergisi ile yaptığı yıl sonu röportajında, biri “büyük” bir oyun, diğeri “yeni ve zorlu” bir proje olmak üzere iki oyun üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Bunlardan hangisinin “radikal” olduğu ya da Kojima’nın yeni bir projeyi mi kastettiği bilinmiyor.

Hideo Kojima, oyun sektöründe yeni şeyler denemekten çekinmeyen biri ve yeni projeleri yine benzersiz oyunlara dönüşecektir. Son oyunu Death Stranding bunun en iyi örneği oldu. Öte yandan kendisini eğlence sektöründe yeni denemelerle görmek de heyecan verici olabilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.