Eski Battlefield geliştiricilerinin yeni oyunu Arc Raiders duyuruldu

Eski Battlefield geliştiricileri tarafından kurulan Embark Studios’un ilk projesi Arc Raiders duyuruldu. Oyun için yayınlanan teaser videosu, 9 Aralık’ta gerçekleşecek olan The Game Awards 2021 etkinliğinde tanıtılacak.

Arc Raiders Twitter hesabından yayınlanan video, oyun hakkında çok fazla detay sunmuyor. Sadece makineli tüfekli bir askerin dev bir topa ateş ettiği görülüyor. Fragman, oyuncuları “askere yazılmaya” ve “direnmeye” davet ediyor. Teaser videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Embark tarafından geliştirilen proje, Unreal Engine kullanılarak oluşturulan oynaması ücretsiz bir kooperatif aksiyon oyunu olarak tanımlanmıştı. Oyunun ilk konsept görseli 2019 yılında paylaşılmıştı. Ancak yayınlanan fragmanın teması, daha farklı bir oyuna işaret ediyor.

Nexon’a ait olan Embark Studios, Stockholm merkezli bir oyun stüdyosu ve Kasım 2020 itibarıyla yaklaşık 200 çalışanı vardı. Stüdyo, eski Electronic Arts başkanı Patrick Soderlund tarafından yönetiliyor. Soderlund, daha önceleri Battlefield geliştiricisi DICE’ın CEO’su olarak görev aldı.

The Game Awards organizatörü Geoff Keighley, bu yılki etkinlikte yaklaşık 40-50 oyunun gösterileceğini açıklamıştı. Yeni oyun duyuruları da çift haneli rakamlara ulaşacak. Arc Raiders da yeni oyunlardan biri olarak sahne alacak. Etkinlikle ilgili haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.