Eski Naughty Dog, Sony Santa Monica ve Infinity Ward geliştiricileri, AAA oyun stüdyosu kurdu

Daha önce Naughty Dog, Sony Santa Monica ve Infinity Ward gibi geliştiricilerde rol alan sektörün tecrübeli isimleri, That’s No Moon Entertainment adlı bir AAA oyun geliştirme stüdyosu kurdu. Stüdyonun bir aksiyon-macera oyunu üzerinde çalıştığı bildirildi.

That’s No Moon şimdiden Lost Ark ve Crossfire gibi oyunların geliştiricisi olan Smilegate’den 100 milyon dolarlık yatırım aldı. Ekibin ilk projesi, hem oynanışın hem de hikaye anlatımının sınırlarını zorlayacak bir aksiyon-macera oyunu olduğu belirtildi. Ancak stüdyonun ilk projesi hakkında bunun ötesinde daha fazla detay açıklanmadı.

That’s No Moon, sektörün tecrübeli isimlerinden oluşuyor

Stüdyoda Yaratıcı Yönetmen olarak Taylor Kurosaki (Infinity Ward, Naughty Dog) ve Oyun Yönetmeni olarak Jacob Minkoff (Infinity Ward, Naughty Dog) görev yapıyor. That’s No Moon’un CEO’su, PlayStation Görsel Sanatlar Grubu’nun eski Başkanı Michael Mumbauer ve Stratejiden Sorumlu Başkanı ise Santa Monica Studio’nun eski Ürün Geliştirme Direktörü Tina Kowalewski olarak açıklandı. Ekibin geri kalanı Electronic Arts, Bungie ve diğer PlayStation çalışanlarından oluşuyor.

Mumbauer, yaptığı basın açıklamasında, “That’s No Moon’a, kendimizi tanımlayacak ve ötesine geçecek unutulmaz hikayeler ve karakterler yaratmaya yönelik benzersiz bir vizyonla başladık. Bu tutkuyu böylesine yetenekli bir içerik oluşturucu ekibi ve Smilegate’deki inanılmaz ortaklarımızla paylaşmaktan gurur duyuyorum.” dedi.

Smilegate İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Harold Kim, “Smilegate, That’s No Moon’daki hikaye anlatıcıları ve oyun yapımcılarıyla empati ilhamı verecek ve dünyanın dört bir yanındaki oyuncularla daha derin kişisel bağlantılar oluşturacak yeni deneyimler yaratmak için iş birliği yapmaktan heyecan duyuyor. Onlarla çalışmayı ve oyun dünyasına cesur fikirler ve yenilikler getirmeye çalışan vizyoner geliştirme ekiplerine yatırım yapmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Sektörün yeni oyuncusu That’s No Moon, görünüşe göre hikaye odaklı, cesur ve yenilikçi oyunlar geliştirmeyi planlıyor. Stüdyonun ilk projesini merakla bekliyoruz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.