Eski Sony yöneticisi Shawn Layden, Streamline Media Group’un danışma kuruluna katıldı

Küresel eğlence ve oyun geliştirme şirketi Streamline Media Group, eski PlayStation başkanı Shawn Layden’ın danışma kuruluna atandığını duyurdu. Eski Sony yöneticisi, şirketin video oyunları ve işletme stratejisini şekillendirmeye yardımcı olacak.

2001 yılında Hollanda’da kurulan ve merkezi Malezya’da bulunan medya grubunun Streamline Studios bölümü, Death Stranding, Final Fantasy XV, BioShock Infinite ve daha yakın zamanda piyasaya sürülen Outriders dahil olmak üzere birçok bilindik oyuna destek sağladı. Şirketin ortakları arasında Capcom, Square Enix ve Microsoft da bulunuyor.

Shawn Layden, Sony’deki kariyeri boyunca Sony Computer Entertainment Europe başkan yardımcısı ve Sony Computer Entertainment Japan başkanı gibi çeşitli üst düzey görevlerde bulundu. Son olarak 2019’da SIE Worldwide Studios’un başkanı olduğu sırada şirketten ayrılma kararı aldı. Layden, PlayStation markasına liderlik eden önemli isimlerden biriydi.

Sony ile çeşitli görevlerde 30 yıl geçiren Layden, anlaşmanın ardından, “İnteraktif oyunun ikinci dönemi sona eriyor. Artık bir kırılma noktasındayız. Bir şeyler oluşturmanın maliyeti sürdürülebilir değil. Sektör bozulmaya hazır. Birinin gelip çarkı kırmasının ve daha fazla insanın katılmasına izin vermesinin zamanı geldi. Streamline, talepleri yerine getirme konusunda olağanüstü ve iş dönüşümü için konumlandırıldı.” şeklinde konuştu.

Streamline Media Group CEO’su ve Kurucu Ortağı Alexander Fernandez ise, “Oyun endüstrisinin nereye gittiğini ve nihayetinde mevcut ve gelecek nesiller için nasıl sosyo-ekonomik hareketlilik sağlayabileceğini görmemizle birlikte Shawn’ı aramızda görmekten onur ve heyecan duyuyoruz. Medya, eğlence, teknoloji ve video oyunları arasındaki çizgiler Metaverse’de birleşti. Artık iş modellerinin evrimini ilerleten ve onu şekillendirmek için daha fazla insanı, sesi ve yeteneği karşılayan sürdürülebilir bir yapı inşa etmenin zamanı geldi.” sözleriyle, Layden’ın gelişinden duyduğu heyecanı ve amaçlarını dile getirdi.

Layden’ın Streamline Streamline Media Group’a katılması, şirketin Las Vegas’taki genel merkeziyle Amerika’ya genişleme çabalarının bir parçası olarak yorumlanıyor. Şirket, oyun teknolojileri aracılığıyla geleneksel işletmeleri dönüştürmek için aktif olarak yazılım mühendisleri ve oyun geliştiricileri işe alıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.