Mortal Kombat 11 ve serinin toplam satış rakamları açıklandı

Warner Bros. Games, Mortal Kombat 11 ve dövüş serisinin topmal satış rakamlarını açıkladı. Serinin en son oyunu dünya çapında 12 milyondan fazla satarak önemli bir başarıya imza attı. Popüler dövüş serisinin satışları, ilk piyasaya sürüldüğü 1992 yılından bu yana toplamda 73 milyonu aştı.

Öte yandan Mortal Kombat Mobile, mobil platformlarda 138 milyon indirmeye ulaştı. WB Games, yaptığı basın açıklamasında, milyonlarca insanın konsol, PC ve mobil platformlarda her gün Mortal Kombat oyunları oynadığını söyledi. Oyun serisinin tarihinde üç sinema filmi, bir animasyon filmi ve bir televizyon dizisi de bulunuyor.

Mortal Kombat, Raiden

NetherRealm Studios Kreatif Direktörü ve Mortal Kombat’ın Ortak Yaratıcısı Ed Boon, “Mortal Kombat yaklaşık 30 yıl önce çıktığında, 73 milyondan fazla satılan bir oyun serisine dönüşeceğini asla hayal etmemiştim. Dünyanın en tutkulu hayranlarına sahibiz ve bize yıllar içinde gösterdikleri desteği takdir ediyoruz.” sözleriyle serinin başarısını kutladı.

NetherRealm, geçtiğimiz ay Mortal Kombat 11’i iki yıl boyunca desteklemesinin ardından, oyun üzerindeki çalışmaların tamamlandığını ve stüdyonun artık bir sonraki projesine odaklandığını duyurmuştu. Geliştiricinin yeni projesinin Injustice 3 olduğu düşünülüyor. Ayrıca stüdyonun bir Marvel dövüş oyunu üzerinde çalıştığına dair söylentiler de dolaşıyor.

Mortal Kombat 11, seri için önemli bir başarı elde etse de, Nisan ayında çıkan Mortal Kombat filmi beklenen etkiyi yaratamadı. Yine de dövüş serisi sonraki oyunlarda da istikrarlı ilerleyişini sürdürecektir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.