Evo 2021 Showcase, COVID-19 nedeniyle iptal edildi

Evo 2021 Showcase, COVID-19’un Delta varyantına yönelik olarak artan endişeler nedeniyle iptal edildi. Dünyanın en büyük dövüş oyunları turnuvalarına sahne olan Evo’nun yapımcıları, büyük ve canlı etkinlikleri geri getirmek için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Evo tarafından yapılan duyuruda, “Evo Showcase’in amacı, dünyanın dört bir yanından en iyi oyuncuları canlı, yüz yüze bir formatta bir araya getirmektir. COVID-19’un devam eden zorlukları ve Delta varyantının yayılması nedeniyle Evo 2021 Showcase’i zor bir karar vererek iptal ettik.” ifadeleri yer aldı.

Evo bir sonraki etkinliği 2022’de yüz yüze yapmak istiyor

Evo 2021’in 27-28 Kasım‘da Las Vegas’ta gerçekleşmesi planlanıyordu. Etkinlikte Guilty Gear Strive, Mortal Kombat 11 Ultimate, Skullgirls 2nd Encore, Street Fighter V: Champion Edition ve Tekken 7 gibi oyunlar yer alacaktı. Evo, 2022 yılının ağustos ayında, yine Las Vegas’ta yüz yüze bir etkinlik düzenlemeyi hedefliyor.

Geçtiğimiz ay dünyanın dötr bir yanından oyuncuların yer aldığı Evo 2021 Online etkinliği gerçekleştirildi. Son yüz yüze etkinlik 2019 yılında yapıldı. Geçen yıl Evo topluluğu, organizatör Joey Cuellar’ı hedef alan bir cinsel istismar skandalıyla da sarsıldı. Bu nedenle katılımcı şirketler Evo 2020 Online’dan çekilme kararı aldı.

PlayStation, bu yılın başlarında Evo Fighting Game Championship Series‘i satın aldı. Buna rağmen etkinlik, PlayStation dışındaki platformlara açık olacak. Yine de Super Smash Bros.’un bu yılki programda yer almasa da, Nintendo, Evo’yu ve diğer fırsatları değerlendirmeye devam edeceklerini belirtti.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.