PlayStation, Bluepoint Games’i satın aldı: Yeni oyun yolda

Sony Interactive Entertainment, satın aldığı stüdyolar arasına bir yenisini daha ekledi. Shadow of the Colossus ve Demon’s Souls remake sürümlerini geliştiren Bluepoint Games, PlayStation Studios bünyesine katıldı.

PlayStation daha önce yanlışlıkla stüdyoyu satın aldığını duyurmuş, ancak Bluepoint, aksini öne süren bir açıklama yaparak kafaları karıştırmıştı. Bluepoint ve Sony, yıllardır yakın bir şekilde birlikte çalıştı ve iki şirket arasında yapılan iş birlikleri sonunda resmi olarak ortaklığa dönüştü.

IGN, PlayStation Studios Başkanı Hermen Hulst ve Bluepoint Başkanı Marco Thrush ile anlaşma, PlayStation’ın genel stüdyo stratejisi hakkında konuştu. Görünüşe göre geliştirici, PlayStation ekosisteminde remaster ve remake uzmanlığına sahip olmasına rağmen orijinal bir oyunla karşımıza çıkacak.

Bluepoint, orijinal bir oyun üzerinde çalışıyor

Demon's Souls

Demon’s Souls, geçtiğimiz Kasım ayındaki PS5 lansmanıyla birlikte piyasaya sürüldü ve Bluepoint bir sonraki oyununu resmi olarak duyurmasa da Thrush, stüdyonun şu anda orijinal bir oyun üzerinde çalıştığını ve gelecekte de bu doğrultuda ilerlemeyi hedeflediklerini açıkladı.

Bluepoint şu anda yepyeni bir oyun üzerinde çalışıyor ancak projenin içeriği henüz açıklanmadı. Bu nedenle mevcut bir serinin parçası olan yeni bir oyun mu yoksa tamamen yeni bir IP mi göreceğimiz belirsiz. Thrush, “Bir sonraki projemiz için şu anda orijinal içerik üzerinde çalışıyoruz. Bunun ne olduğu hakkında konuşamayız, ancak bu bizim için evrimin bir sonraki adımı olacak.” dedi.

Sony, 2021’de çıkarmayı planladığı önemli projeleri ertelendiği için biraz baskı altında. God of War Ragnarok, Gran Turismo 7 ve Horizon Forbidden West gibi PlayStation oyuncularının en çok beklediği birinci parti oyunlar, başlangıçta bu yıl için planlansa da, hepsi önümüzdeki yıla kaldı.

Konsol devi, oyunculara daha fazlasını sunmak için Housemarque ve Bluepoint’e ek olarak The Playroom’un geliştiricisi Firesprite’ı satın aldı. Ayrıca PC oyuncularını da hesaba katarak, Nixxes Software‘i bünyesine kattı. Ayrıca Firesprite, Sony’nin oyun kataloğunu genişletmek amacıyla Fabrik Games‘i satın aldığını yeni duyurdu.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.