Marvel’s Spider-Man 2, ilk oyuna göre ‘daha karanlık’ olacak

Marvel’s Spider-Man 2, oyuncuların en çok beklediği oyunlar arasına katıldı. Marvel Games’in yöneticisi Bill Rosemann, Insomniac’ın devam oyununun ilk oyundan biraz daha karanlık olacağını açıkladı. Rosemann, karşılaştırma açısından yeni oyunu Star Wars: The Empire Strikes Back filmine benzetti.

Rosemann, Marvel’s Spider-Man 2’nin daha karanlık bir temaya sahip olmasının yanı sıra birden fazla düşmana sahip olduğunu belirtti. Devam oyununun hikayesi, ilk oyunu ve Miles Morales‘i kapsayacak ve serinin bir sonraki büyük bölümü olarak karşımıza çıkacak.

Marvel podcast’inde konuşan Rosemann, “İlk Spider-Man oyunu Star Wars ise, Spider-Man 2 bir nevi Empire. Biraz daha karanlık. Birden fazla düşman var. Hikayenin Marvel’s Spider-Man’den Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’e uzanarak devam ettiğini söyleyebilirim. Çok fazla açıklama yapmak istemiyorum ama bu bir sonraki büyük bölüm; çok fazla konu ve ilk iki oyunda yer alan birçok karakter var.” dedi.

Marvel’s Wolverine fragmanı sandığımızdan daha fazlasını gösterdi

Marvel's Wolverine, Insomniac Games, PS5

Rosemann ayrıca Insomniac’ın Marvel’s Wolverine’i ele alışından biraz bahsetti ancak ayrıntıya girmedi. Bunun yerine fragmanı işaret ederek bazı referanslar olduğuna dikkat etti. Marvel başkan yardımcısı, konuyla ilgili olarak şöyle konuştu:

“Geri dönüp fragmana bakarsanız, Logan’ın arkasında olduğunuz ve onun barda olduğu sahne, Paskalya yumurtalarıyla (easter egg) dolu. İnternet dedektifleri gerçekten de bazılarını buldular ancak tüm Paskalya yumurtalarını bulamadılar. Wolverine’in ne zaman piyasaya sürüleceğini eninde sonunda açıklayacağız. Daha fazlası için geri dönüp şu fragmanları inceleyin derim, küçük ayrıntılar ve Paskalya yumurtaları ile doludurlar.”

Marvel’s Spider-Man 2, 2023 yılında çıkacak. Marvel’s Wolverine’in çıkış tarihi ise henüz açıklanmadı. Her iki oyun da PS5’e özel olacak. Öte yandan Insomniac’ın çok oyunculu bir Marvel oyunu üzerinde çalıştığına dair söylentiler ortalıkta dolaşıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.