Far Cry 6 serinin önceki oyunları gibi alternatif sona sahip (Video)

Far Cry 6, serinin önceki oyunlarında olduğu gibi alternatif bir son sunuyor. Yeni oyunun alternatif sonuna ulaşmak isteyen oyuncuların Far Cry 4’te olduğu gibi sandalyede oturup beklemekten veya Far Cry 5’teki gibi araçla uzaklaşmaktan daha fazlasını yapmaları gerekecek.

Oyunu oynamayı düşünüyorsanız ya da alternatif sonu kendiniz denemek istiyorsanız, videonun SPOILER olabileceğini belirtelim!

Far Cry 6’da alternatif son, oyunun ilk operasyonlarından biri olan Libertad Rises‘ı tamamladıktan sonra geliyor. Görevi tamamlayıp bazı ara sahneleri geçtikten sonra oyunculara ya direnişle kalma ya da Amerika’ya kaçma seçeneği sunuluyor. Oyuncuları bir noktada savaşa yönlendiriliyor ancak bir tekneyi farklı bir yöne sürmek alternatif sonu tetikliyor.

Alternatif sonda oyun, Dani’nin direnişten kaçtığı tarihten üç ay sonrasına atlıyor. Dani, Amerika sahillerinde güneşlenirken radyo sesi geliyor. Radyoda çıkan haberde habere göre oyunun kötü adamı ve Yara’nın diktatörü Anton Castillo isyanı bastırıyor. Ayrıca Libertad lideri Clara Garcia’nın özel kuvvetler tarafından öldürüldüğü belirtiliyor.

Far Cry 6 – Alternatif son

Far Cry 6’nın alternatif sonundan görüntüler, PS5‘te kaydedildi. Oyuncular, yeni oyundaki alternatif sona diğer Far Cry oyunlarındaki kadar hızlı ulaşamayacak ancak kupa avcılarının oyundaki tüm başarımları kazanmak için muhtemelen bu sondan geçmesi gerekebilir. Oyunun kupa listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Far Cry 6, 7 Ekim‘de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Stadia ve Luna için piyasaya sürülecek. Son olarak, oyunun lansman sonrası içerik ve güncelleme planına buradan göz atabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.