Yeni PS5 sistem yazılımı güncellemesi (21.02-04.02.00) yayınlandı

Sony, PlayStation 5 sistem yazılımı güncellemesi 21.02-04.02.00 sürümünü yayınladı. Yeni sistem yazılımının tanımı kısa ve net. Güncelleme, PS5 konsolunun sistem performansını iyileştiriyor.

PS5 için yayınlanan yeni sistem yazılımı güncellemesi yaklaşık 900 MB boyutunda. Kararlılığa ve performansa odaklanan güncellemeyi doğrudan konsolunuzdan veya bir sorun olması durumunda USB aracılığıyla manuel olarak yükleyebilirsiniz. Sistem yazılımıyla ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İşte Sony’nin küçük sistem yazılımı güncellemelerinde kullandığı klasik yama notu: “Bu sistem yazılımı güncellemesi, sistem performansını iyileştirir.”

Sony, PS5 kullanıcı deneyimini sürekli iyileştiriyor

Sony, kısa bir süre önce Platform Deneyimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Hideaki Nishino ile PlayStation Blog’da PS5 için sistem yazılımı güncellemesi tasarlama sürecine ilişkin bilgiler sunan bir röportaj yayınladı. Nishino’ya göre Sony, Kullanıcı Deneyimi (UX) davranışını değiştirmek için genellikle daha küçük güncellemeler yayınlıyor.

Nishino, küçük güncellemelerle ilgili olarak, “Güncellemelerimiz yalnızca büyük sistem yazılımı güncellemeleri şeklinde değil. PS5 sistemine dikkatlice bakarsanız, ağ üzerinden UX davranışını oldukça sık değiştiriyoruz. Bazen bu özelliklerin nasıl kullanıldığını görmek için belirli bir gruba bazı özelleştirmeler yapıyoruz. Yani, artık dinamik.” dedi. Ayrıca Sony’nin yeni sistem güncellemeleri için ileriye dönük olarak heyecan verici ve harika fikirleri olduğunu belirtti.

Eylül ayında yayınlanan son sistem yazılımı, PS5 kullanıcılarının uzun zamandır beklediği M.2 SSD genişletme özelliğini etkinleştirmişti. Yeni nesil konsolun ikinci büyük güncellemesi, kullanıcı deneyimi geliştirmeleri, yeni sosyal özellikler ve uygulama yenilikleri sunuyordu.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.