PS3 ve PS Vita mağazalarında ay sonundan itibaren sadece cüzdan geçerli olacak

PS3 ve PS Vita mağazaları henüz kapanmamış olsa da, Sony, platformlardaki faaliyetleri durdurmaya başlıyor. Konsol devi, Ekim ayının sonundan itibaren PS3 ve PS Vita mağazalarında dijital içerik satın almak için Paypal, kredi kartları ve banka kartları gibi ödeme yöntemlerinin kullanılamayacağını açıkladı.

Kullanıcılar, söz konusu mağazalardaki içerikler için PayPal, kredi kartları ve banka kartları gibi ödeme yöntemlerini 27 Ekim’den itibaren kullanamayacak. Oyuncular, belirtilen tarihten sonra PS3 ve PS Vita mağazalarında sadece cüzdanlarından para kullanabilecek. Kısıtlamalar, oyun içinde satılan içerikler (DLC, eklentiler) için de geçerli olacak.

PS3 ve Vita oyuncuları nasıl alışveriş yapılabilecek?

PlayStation 3, PS3

Oyuncular, PlayStation Store hediye kartları aracılığıyla cüzdanlarına para ekleyebilecek. Alternatif olarak PC, mobil, PS4 ve PS5 aracılığıyla cüzdana Paypal, kredi kartları, banka kartları ve diğer ödeme yöntemleriyle aktarım yapılabilecek. Cüzdandaki para, tüm platformlarda satın alma işlemleri için kullanılabilecek. Oyun kodları ve abonelik kuponları da sorunsuz çalışacak.

PS3 ve PS Vita cephesi çalkantılı bir dönem geçiriyor. Sony, daha önce eski konsollar için mağaza hizmetini sonlandıracağını duyursa da, oyuncuların yoğun tepkisinden sonra geri adım atmıştı. Mağazalar bir süre daha açık kalacak. PSP mağazası ise o kadar şanslı değildi ve planlandığı gibi 2 Temmuz‘da kapandı. Ancak PSP oyunları hala PS3 ve PS Vita mağazalarından satın alınabiliyor.

PS Vita mağazası hâlâ açık olsa da Sony, yeni oyunlar için başvuruları kapattı. Son Vita oyunları geçtiğimiz yaz aylarında piyasaya sürüldü ve son teslim tarihini kaçıranlar iptal edildi. PlayStation cüzdanına nasıl para ekleneceğini buradan öğrenebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.