Far Cry 6 hikaye fragmanı, devrim mücadelesine daha derin bir bakış sunuyor

Far Cry 6, Yara adlı kurgusal bir ülkede devrim mücadelesine sahne olacak. Oyunun Giancarlo Esposito tarafından canlandırılan kötü adamı Anton Castillo, güçlü iradeye sahip bir diktatör ve Yara’yı karizma ve kaba kuvvet karışımı bir anlayışla yönetiyor. Oyunun hikaye fragmanı, Castillo yönetiminin daha karanlık yönlerine odaklanıyor.

Anton Castillo aslında insanlara karşı empatiden yoksun şeytani bir diktatör. Far Cry 6 hikaye fragmanı, devrimciler ve yönetim arasındaki savaşın yanı sıra Yara’nın tütün bitkilerinden gelen kanser tedavisi için kullanılan bir ilaç olan Viviro‘ya ışık tutuyor. Castillo, Viviro’nun üretimini kolaylaştırmak için Yara halkını ve toprağı sömürüyor.

Far Cry 6 hikaye fragmanı:

Fragman, Castillo ve oğlu Diego ile yapılan bir röportajla başlıyor. Castillo, acımasız yöntemlerini saklamaya çalışmıyor, daha ziyade onları iyi bir amaca hizmet ettiği yönünde savunuyor. Viviro’nun köle emeğiyle üretilip üretilmediği sorulduğunda Castillo, “Viviro milyonlarca hayat kurtarıyor. Bu insanlar Viviro’nun kaynağıyla neden ilgilensinler ki?” diyor.

Diktatör, muhabire tehditkar bir şekilde, “Yara bir cennete dönüştüğünde yöntemlerim kimsenin umrunda olmayacak” diyor. Öte yandan görüntüler, Castillo’nun Diego’yu nasıl yetiştirdiğine çok fazla odaklanıyor. Fragman, Castillo’nun “Ve biz aslanlar, kuzularla besleniriz.” sözleriyle sona eriyor. Aslına bakılırsa videoda, Diego’nun aslında onun oğlu olmadığını, kaçırılan bir çocuk olduğunu ve Castillo’nun motivasyonlarının gençken kaçırılıp tütün tarlalarında zorla çalıştırılmaktan geldiğini ortaya çıkarabilecek bazı ilginç ipuçları var.

Far Cry 6

Far Cry 6’nın hikaye fragmanı, aynı zamanda devrimci grup Libertad’a katılan ana karakter Dani‘ye de odaklanıyor. Grubun Castillo’nun demir yumrukla yönetimine karşı savaşmak için uygulayacakları acımasız yöntemlerden bazılarına birkaç bakış sunuluyor. Gamescom Açılış Gecesi Canlı Yayını sırasında yayınlanan yeni fragman, Far Cry 6’nın hikayesine şimdiye kadarki en derin bakışı sağlarken, bir grup devrimcinin uzlaşmaz bir diktatöre karşı savaştığı bazı ağır politik temaları gösteriyor. Aktör Giancarlo Esposito daha önce karakterinin en azından kendisinin gözünde kötü adam olmadığını söylemişti. Castillo, yaptığının doğru olduğuna inanıyor ve ne kadar çok insanı incittiği önemli değil.

Far Cry 6, 7 Ekim 2021‘de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek. Sizce Anton Castillo bir şeytan mı, yoksa kendi yolunda ilerleyen güçlü bir irade mi? Yorumlarda fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.