Far Cry 7, Assassin’s Creed Infinity gibi canlı hizmet oyunu olacak

Far Cry baş yapımcısı ve yaratıcı yönetmeni Dan Hay, bugün itibarıyla Ubisoft’tan ayrılıyor. Hay’ın ayrılışıyla ortaya atılan yeni bir iddiaya göre, Far Cry 7, Assassin’s Creed Infinity ile benzer bir canlı hizmet yaklaşımıyla gelecek.

Oyun sektöründen güvenilir sızıntılarıyla bilinen GamesBeat muhabiri Jeff Grubb, Far Cry 7’nin Assassin’s Creed Infinity projesine benzer bir canlı hizmet oyunu olacağını söylüyor. Grubb, “Dan Hay, Assassin’s Creed Infinity’ye benzer bir Far Cry canlı hizmet projesi olarak tasarlanan bir sonraki Far Cry’ı yönetiyordu.” dedi.

Serinin yeni oyunu Far Cry 6, geçtiğimiz ay piyasaya sürüldü ve zaman içinde çok sayıda DLC ve güncelleme alacak. Bu nedenle, bir sonraki oyun hakkında yakın zamanda resmi bir açıklama gelmesi mümkün görünmüyor. Ancak Far Cry 7 için daha önce de benzer iddialar ortaya atılmıştı.

Axios’tan Stephen Totilo, geçtiğimiz ay Ubisoft’un devam oyununda daha çevrimiçi odaklı bir yaklaşım üzerinde çalıştığını öne sürmüştü. Aynı şekilde Bloomberg muhabiri Jason Schreier da Haziran ayında Far Cry 7 hakkında benzer açıklamalar yapmıştı. Muhtemelen çevrimiçi bileşenlere sahip olan bir canlı hizmet oyunu göreceğiz.

Öte yandan Assassin’s Creed Infinity’nin birden fazla tarihsel çizgide ilerleyeceği ve canlı hizmet oyunu olacağı bildiriliyor. Ubisoft, oyunu onaylamanın ötesinde daha fazlasını açıklamadı. Yayıncı muhtemelen popüler serilerini çevrimiçi bileşenlerle getirerek yenilikçi bir yaklaşım gösterecek.

Ubisoft, Assassin’s Creed Valhalla ve Far Cry 6 üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor. Her iki oyun da önümüzdeki yıl boyunca yeni içerikler almaya devam edecek. Muhtemelen Far Cry 7 için uzun yıllar bekleyeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.