Bir sonraki Far Cry oyunu daha çevrimiçi odaklı olabilir

Far Cry 6, hikaye odaklı bir oyun olmasına rağmen çevrimiçi kooperatif olarak oynanabiliyor. Yeni bir rapora göre Ubisoft, oyunu piyasaya sürmesinin ardından seriyi elden geçirmeyi planladığını açıkladı. Far Cry 7, daha çevrimiçi odaklı bir oyun olabilir.

Axios’tan Stephen Totilo, Ubisoft’un devam oyununda daha çevrimiçi odaklı bir yaklaşım üzerinde çalıştığını öne sürdü. Totilo’nun kaynakları, gazeteci Jason Schreier’ın Haziran ayında Far Cry 7 hakkında söylediklerini doğruluyor. İddialara göre yayıncı, Far Cry serisinde köklü bir değişiklik yaparak farklı bir yöne gitmeyi hedefliyor.

Ubisoft’un Assassin’s Creed serisindeki yeni yönelimleri göz önüne alındığında, şirketin Far Cry 7 için de çevrimiçi odaklı bir yaklaşıma yönelmesi mümkün. Ubisoft’un Temmuz ayında resmi olarak duyurduğu Assassin’s Creed Infinity oyunuyla birlikte suikastçı serisinde de önemli değişiklikler yapması bekleniyor.

Ubisoft çok oyunculu bir Far Cry oyunu mu duyuracak?

Far Cry, çok oyunculu

Youtuber JorRaptor Far Cry 6’da bazı QR kodları buldu. QR kodları tarandıklarında yeni bir Far Cry oyununu tanıtıyormuş gibi görünen 6 saniyelik kısa bir teaser’ı ortaya çıkarıyor. Teaser’da yer alan kutuların üzerinde keşfedilen 1024 rakamının serinin evreninde geçen çok oyunculu bir oyuna işaret ettiği ve şirketin 24 Ekim‘de bir duyuruya hazırlandığı iddia ediliyor.

Far Cry oyunlarının aynı çizgide olması topluluk içinde eleştirilen noktaların başında geliyor. Devrim mücadelesi temasıyla gelen Far Cry 6, her ne kadar çarpıcı grafiklere ve önceki oyunlara göre daha farklı bir hikayeye sahip olsa da, serinin şablonu genel olarak aynı kaldı. Belki de bir sonraki oyun, birinci şahıs nişancı serisi için yeni bir dönüm noktası olabilir.

Far Cry 7 ve iddialara konu olan çok oyunculu oyun hakkındaki söylentileri ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Sizce daha fazla çevrimiçi moda sahip olan bir Far Cry oyunu nasıl olurdu? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.