Farming Simulator 22, ilk haftasında 1.5 milyon satışla rekor kırdı

Farming Simulator 22, serinin ilk hafta satış rekorunu kırdı. Giants Software, tarım simülasyonu oyununun bir haftada 1.5 milyondan fazla kopya sattığını açıkladı.

Geliştirici, Farming Simulator 22’yi PC ve konsollarda kendisi yayınladı. Stüdyo, bu hamlenin uluslararası distribütörlerle iletişimi kolaylaştırdığını ve ağını genişletmesine yardımcı olduğunu belirtti. Giants Software CEO’su Christian Ammann, ekibin ve oyunun başarısından gurur duyduğunu söyledi.

Farming Simulator 22, Battlefield 2042’den daha popüler

Giants Software, Farming Simulator 22’nin çapraz platform çok oyunculu desteğinin dünyanın her yerinden daha fazla oyuncuyu bir araya getirmeye yardımcı olduğunu ekledi. SteamDB‘ye göre şu anda en çok oynanan oyunlar arasında ilk 10’da yer alıyor ve Battlefield 2042‘den çok daha fazla aktif oyuncuya sahip.

Oyun, 22 Kasım’da piyasaya sürüldüğünden bu yana Steam’de 105 bini aşkın oyuncuyla zirve yaptı. Son 24 saatte en yüksek 78 bin kullanıcı tarafından oynandı ve şu anda 75 bin dolaylarında seyrediyor. Hemen önünde GTA 5 ve Rust gibi en popüler oyunlardan bazıları yer alıyor. Bu istatistiklerin sadece PC platformunu temsil ettiği göz önünde bulundurulursa, rakamlar etkileyici.

Farming Simulator 22, şimdiye kadarki en kapsamlı tarım simülasyonu olarak tanımlanıyor. Serinin yeni oyunu, sanal çiftçilerin tarımsal işletmelerini ve üretim zincirleri büyütmelerine yardımcı olacak mevsimsel döngüler dahil olmak üzere önemli geliştirmeler içeriyor. Year 1 Season Pass lansmanla birlikte çıktı ve oyuna ilk yıl boyunca ek içerikler getirecek.

Farming Simulator 22, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC ve Stadia platformlarında mevcut. Seri, son yıllarda espor müsabakalarına da sahne oluyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.