Battlefield 2042’nin oyuncu sayısı büyük oranda düştü

Battlefield 2042, piyasaya sürüldüğünden oyuncuların eleştirileri karşısında zorlu bir süreç geçiriyor. Birinci şahıs nişancı oyunu her şeye rağmen hızlı bir başlangıç yapsa da, oyuncu sayısı hızla düşmeye başladı.

Call of Duty: Vanguard ve Microsoft’un Halo Infinite çok oyunculu modunun sürpriz gelişiyle rekabetçi bir lansman dönemi geçiren Battlefield 2042, oyuncuların ilgisini kaybetmeye başladı. Steam’de şimdiye kadar en fazla 105.397 oyuncuya ulaşan oyunun son 24 saatteki zirvesi 30 bin seviyelerine kadar geriledi.

Battlefield 2042, Steam’de ilk 30’a bile giremiyor

Battlefield 2042, Battlefield Portal

Battlefield 2042, SteamDB verilerine göre şu anda en çok oynanan 34. oyun konumunda. Bu rakamların PlayStation ve Xbox konsollarındaki oyuncularını içermediğini belirtmekte fayda var. Yine de böylesine büyük bir nişancı oyununun Steam’in en iyi 30 arasına bile girememesi düşündürücü…

Battlefield 2042’nin Steam incelemeleri, “Çoğunlukla Olumsuz” olarak seyrediyor. DICE, oyundaki hataları düzeltmek için yoğun çaba sarfediyor ve bugün üçüncü düzeltme yaması yayınladı. Yeni güncelleme, 150’den fazla hata düzeltmesi ve Portal moduna yeni özellikler getirdi. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

DICE’ın yıl sonuna planlanan başka bir güncelleme üzerinde daha çalıştığı biliniyor. Öte yandan Battlefield 2042’nin 1. Sezonu, önümüzdeki yılın başlarında tanıtılacak. İlk içerik sezonu, yeni bir Uzman, Battle Pass, yeni Portal içerikleri ve daha fazlasıyla gelecek.

Battlefield 2042, lansmandan kısa süre sonra Steam’de en çok olumsuz yorum alan ilk 10 oyun arasına girdi. Oyunun 75 bin civarında incelemesi bulunurken, bunların yaklaşık 25 bini olumlu. Topluluğun tepkisinin nasıl seyredeceğini merakla bekliyoruz. Belki de ilerleyen zamanlarda Cyberpunk 2077 gibi yükselişe geçebilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.