FIFA lisansını kaybeden EA Sports, yeni oyununa güveniyor

EA bir sonraki oyunuyla birlikte popüler FIFA serisinin adını EA Sports FC olarak değiştiriyor. Yayıncı, FIFA lisansı olmayan ilk oyununa büyük bir güven duyuyor.

The Mirror‘a konuşan EA Sports marka birimi başkan yardımcısı David Jackson, şirketin FIFA markasından ayrılma kararının, oyunlarına geçmişte olduğundan daha fazla yenilik getirmelerine izin vereceğine inandığını söyledi.

Jackson, “Dünyanın dört bir yanındaki tüm stüdyolarımızda, bu yeni markayla kendi içimizde belirlediğimiz tutkunun peşinden gitmek için büyük bir enerji var.” dedi.

EA Sports FC, logo

Yönetici, kendi yollarını çizmelerini sağlayan EA Sports FC markasına duyduğu güveni şu sözlerle vurguladı:

“EA Sports FC bizim gelecek vizyonumuz. Bence çok iyi bir iş çıkardık ve FIFA organizasyonuyla zaman içinde harika bir ilişkimiz oldu. Ancak şimdi yeni bir yol belirlememiz ve kendi yolumuzu çizmemiz, oyuncuların beklentilerini her yerde karşılayabilmemiz için doğru bir zaman. Bunu en iyi kendi platformumuzun merceğinden yapabileceğimizi düşünüyoruz.”

Hayranların yeni markadan neden heyecan duymaları gerektiği açıkça sorulduğunda, Jackson, FIFA’dan ayrılmanın oyuncular için yeni ve ilgi çekici deneyimler sağlayacağını öne sürdü:

“Bu bizim için bir zihniyet değişikliği. Artık fırsat hakkında çok kapsamlı düşünüyoruz. Gelecekte hayranlar için deneyimler yaratmak istediğimiz alanlar. Bu yılın ilerleyen zamanlarında pazara neler getirebileceğimize dair büyük bir güvenimiz var.”

FIFA, EA Sports FC

EA Sports FC lisans konusunda da kayba neden olmayacak. Yeni oyunda 19.000 oyuncu, 700 takım ve 30 lig içerecek. Üstüne oyunculara herhangi bir kısıtlama olmadan yepyeni özellikler ve içerikler sunabilecekler.

Bu arada FIFA, EA’e rakip olacak yeni bir oyun serisiyle yoluna devam etmeyi planlıyor. FIFA başkanı Gianni Infantino, bir sonraki oyunlarının türde yeni standardı belirleyeceğine inanıyor.

FIFA – EA Sports FC rekabeti futbol oyunlarının gelişimine katkı sağlayacaktır. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.