Final Fantasy 14: Endwalker sorunları için 7 günlük ücretsiz oyun süresi verilecek

Final Fantasy 14: Endwalker genişlemesinin yönetmeni, erken erişim sorunları için özür diledi. Oyunda yaşanan bağlantı sorunlarını telafi etmek için tam sürüme sahip olan tüm oyunculara 7 günlük ücretsiz oyun süresi verilecek.

Yönetmen ve yapımcı Naoki Yoshida, Final Fantasy 14 resmi web sitesinde yayınlanan bir blog yazısında, yoğunluğun sunucu kapasitesini aştığını ve oyuncuların bağlantı kurmakta zorlandığını doğruladı. Endwalker, yarın çıkacak ancak oyunu ön sipariş verenler birkaç günlük erken erişim elde etmişti.

Endwalker erken erişimiyle, oyuncu sayısı hızla arttı ve bu nedenle tüm Final Fantasy 14 oyuncuları bağlantı sorunları yaşadı. Yoshida, “Şu anda tüm bölgelerdeki tüm Dünyalar, uzun süredir oturum açma sınırına ulaşıyor ve oturum açma sıralarının ilerlemesi önemli ölçüde yavaşlıyor” dedi.

Final Fantasy 14 oyuncularına 7 gün ücretsiz erişim verilecek

Final Fantasy 14, Endwalker

Tüm oyuncular, bağlantı sorunlarını telafisi için Endwalker genişlemesinin 7 Aralık‘taki lansmanıyla birlikte 7 günlük ücretsiz oyun süresi alacak. Ücretsiz süre, oyunun tam sürümüne ve aktif aboneliğe sahip olan tüm oyunculara verilecek.

Ücretsiz süre aynı zamanda, oyunun tam sürümüne kaydolurken verilen 30 günlük ücretsiz oyun süresinde oynayan ve birden fazla hesabı olan oyunculara da sunulacak. Ayrıca, yoğunluk durumunun devam etmesi halinde ek ücretsiz oyun süresi verilebileceği belirtildi. Gerekli duyurular, ilerleyen zamanlarda yapılacak.

Endwalker, Final Fantasy 14’ün bugüne kadarki en büyük genişleme paketi olarak nitelendiriliyor. Yeni hikaye içeriği, lansmandan bu yana 10 yıldır devam eden Hydaelyn ve Zodiark çatışmasını sonuca bağlayacak. Square Enix, oyunun 6.01 yamasının 21 Aralık’ta, 6.05 yamasının ise 4 Ocak 2022’de yayınlanacağını açıklamıştı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.