Porsche’den Gran Turismo 7’ye özel konsept otomobil: Porsche Vision Gran Turismo

Sony, Polyphony Digital ve Porsche, Gran Turismo 7 için özel olarak tasarlanan Porsche Vision Gran Turismo‘yu tanıttı. Göz alıcı tasarımıyla öne çıkan araç, Porsche’nin bir video oyununa özel olarak tasarladığı ilk konsept otomobil oldu.

Porsche’nin İç Tasarım Başkanı Markus Auerbach tarafından verilen bilgilere göre, Porsche Vision Gran Turismo’nun kokpiti karbon ve titanyum malzemeyle tasarlandı. Konsept otomobilde sadece tamamen vegan malzemeler kullanıldı. Yani otomobilin sürdürülebilir yönleri de ileriye dönük projeler için önemli rol oynuyor.

Tanıtım videosunda, Porsche’nin sanal konsept aracının yarış görüntüleri ve tasarımındaki ince detaylar gösteriliyor. Tasarımda sadelik ve gösteriş arası harika bir uyum var. Otomobilin ön camı aracı kesintisiz sararak panaromik bir görüntü sağlıyor.

Polyphony Digital Başkanı Kazunori Yamauchi, konseptle ilgili olarak, “Bir Porsche’nin çekiciliği, sade tasarımından gelir. Mühendislik uzmanlığı açısından, hem biz hem de Porsche aynı mükemmeliyetçi felsefeyi izliyoruz. Aynı yarış tutkusunu paylaşıyoruz ve otomobilin geleceğine bakıyoruz.” dedi.

Gran Turismo 7, 4 Mart 2022‘de PS4 ve PS5 için piyasaya sürülecek. Porsche Vision Gran Turismo hakkında daha fazla ayrıntıya resmi Gran Turismo web sitesinden ulaşabilirsiniz. Konsept otomobilin oyuncuların favorileri arasında yer alacağına şüphe yok.

PlayStation’a özel yeni nesil yarış oyununun geçtiğimiz gün yayınlanan oynanış görüntülerini buradan izleyebilirsiniz. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.