Üst düzey PlayStation yöneticisi, pedofili videosunun yayınlanmasının ardından kovuldu

Sony, üst düzey bir PlayStation yöneticisinin amatör bir pedofili ifşa grubu tarafından suçlanmasının ardından kovulduğunu doğruladı. PlayStation Network kıdemli başkan yardımcısı George Cacioppo, pedofili girişimi sırasında görüntülendi.

2013’ten beri PSN kıdemli başkan yardımcısı olan George Cacioppo, pedofilileri hedef alan YouTube kanalı People v. Preds tarafından yayınlanan videoya göre, 15 yaşında bir çocuk gibi davranan sahte bir kullanıcıyla buluşma ayarlamaya çalışırken yakalandı.

Videoya göre Cacioppo, gay, bi, trans ve queer insanlar için bir sosyal ağ uygulaması Grindr‘da 15 yaşında olduğunu söyleyen bir kişiyle konuştu. Yöneticinin daha sonra resim alışverişinde bulunduğu ve cinsel ilişki için adresini verdiği iddia ediliyor.

Görüntülerde Cacioppo, üzerinde PS5 tişörtü ve altında şortla, 15 yaşında olduğuna inandığı kişiyi karşılamak için evinden dışarı çıkıyor. Kandırıldığını anladıktan sonra görüntüleri çeken kişilerce suçlanarak evine giriyor. Görüntüleri aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sony, Cnet’e yaptığı açıklamada, Cacioppo’nun kovulduğunu doğruladı. Şirket, Pazar günü yaptığı açıklamada, “Durumun farkındayız ve söz konusu çalışanın işine son verildi.” dedi. Konuyla ilgili olarak yetkililerin uyarılıp uyarılmadığı henüz belli değil. San Diego Polisi, konuyla ilgili yorum talebine yanıt vermedi.

People v. Preds konuyla ilgili olarak Kotaku’ya konuştu. Grup, polis departmanının siber gruplarla çalışmaması nedeniyle videonun polise teslim edilmek yerine herkese açık olarak yayınlandığını belirtti. Bir temsilci, yaptığı açıklamada, “Polis departmanı bizim gibi ‘siber gruplarla’ çalışmıyor. İşte o zaman internet devreye giriyor.” dedi.

Oyun sektörü son dönemde cinsel taciz ve ayrımcılık sorunlarıyla boğuşurken, PlayStation gibi büyük bir markanın üst düzey yöneticisinin pedofili gibi büyük bir suça karışması skandal olarak nitelendiriliyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.