Final Fantasy 14, sunucu sorunları nedeniyle geçici olarak satıştan kaldırıldı

Final Fantasy 14, Endwalker DLC’sinin yayınlanmasının ardından oyuncuların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Square Enix, sunucu sorunları ve uzun bekleme süreleri nedeniyle oyunun dijital sürümlerinin satışlarını geçici olarak durdurduğunu açıkladı.

Square Enix, Final Fantasy 14 dijital sürümlerinin yanı sıra yeni hesaplar için ücretsiz deneme kaydı ve reklamları da askıya aldı. Yayıncı, satışları devam ettireceği tarihi değerlendiriyor ve durumu izlemeye devam edecek. Ayrıca oyunculara, önceden vadedilen yedi günlük ücretsiz erişim süresine 14 gün daha eklenecek.

Final Fantasy 14, Error 2002 hatasıyla karşı karşıya

Final Fantasy 14, Endwalker

Final Fantasy 14 sorunlarının, oyuncuların sırası bekledikten sonra sıranın en arkasına atılmasına neden olan Error 2002 sorunundan kaynaklandığı belirtiliyor. Square Enix, kararsız internet bağlantısının da hatayı tetikleyebileceğini öne sürüyor.

Öte yandan bazı oyuncuların Error 2002 sorunu, FF14 sürüm 1.0’da oluşturulan oturum açma programıyla ilgili bir hatadan kaynaklanıyor. Şirket, 21 Aralık tarihine planlanan 6.01 yamasında hata için kod düzeltmesi uygulayacak. Ayrıca yeni Savage akını Pandæmonium: Asphodelos, 4 Ocak’ta yayınlanacak olan 6.05 yamasıyla gelecek.

Square Enix, sunucu kapasitesini genişletmek için daha fazla donanım ve ekipman almaya çalıştığını açıkladı. Ancak ihtiyaç duyulan malzemeler, küresel tedarik sorunları nedeniyle hemen elde edilemiyor. Şirket, sunucu genişletme çalışmalarına başta Kuzey Amerika ve Avrupa bölgeleri olmak üzere Ocak ayı sonlarında başlamayı bekliyor.

Final Fantasy 14’ün Endwalker genişlemesi, Aralık ayının ilk haftasında piyasaya sürüldü. Oyunun şimdiye kadarki en büyük DLC’si olarak A Realm Reborn’un 2013’teki başlangıcından bu yana devam eden ana hikayeyi tamamlıyor. Şirketin sunucu sorunları ve satışların kaldırılmasıyla ilgili açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.